تلگرام به طور کامل فیلتر شد و طی ساعات آینده در تمام اپراتورها

اینطور که پیداست این‌بار دستور فیلترینگ تلگرام به اجرا در آمد و اپراتورهای اینترنت کشور در حال مسدود کردن امکان دسترسی به این پیام رسان هستند.

روز گذشته قوه قضاییه در بیانیه‌ای دستور فیلترینگ تلگرام را به ارائه دهندگان اینترنت کشور ابلاغ کرد و از همان ساعات بامداد شب گذشته این دستور به اجرا در آمد.

کاربران تلگرام امید دارند تحدید نظری در اجرای این دستور صورت گیرد و فرصتی به کسب و کارهایی دایر در این شبکه داده شود! همانطور که می‌دانید صدها هزار نفر در تلگرام مشغول به کسب درآمد هستند و بسیاری از استارت‌آپ ها و کسب و کارها حداقل یک کانالو یا ربات در این پیام رسان برای خود ایجاده کرده‌اند. هرچند تعدادی در حال کوچ به پیام رسان های داخلی هستند، اما عده‌ی کثیری نیز هنوز امید دارند که تلگرام به نحوی قابل دسترس شود، چرا که معتقدند کوچ به پیام رسان داخلی یعنی شروع دوباره از صفر! اما با این حال به نظر نمی‌رسد این بار فیلترینگ برداشته شود، چرا که معمولا دستورهای قضایی بسیار سفت و سخت به اجرا در می‌آیند!

واکنش وزیر ارتباطات نیز تنها به چند توییت ختم می شود و تا به این لحظه دولت به صورت مستقیم در مورد فیلترینگ تلگرام واکنشی نشان نداده است.

حال دسترسی به تلگرام مسدود شده و بسیاری از کاربران از فیلتر شدن این پیام رسان در شهر و اپراتور اینترنت خود خبر می‌دهند. احتمالا مسدودسازی در تمام اپراتورها و شهرها تا چندین ساعت به طول انجامد و شاید هم چند روز، بنابراین به زودی دسترسی به تلگرام از طریق آی‌پی‌های ایرانی غیر ممکن خواهد شد!

نوشته تلگرام به طور کامل فیلتر شد و طی ساعات آینده در تمام اپراتورها اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.