تصاویر رندر شده آیفون اس ای ۲ منتشر شد

در چند وقت اخیر شایعات زیادی در خصوص آیفون اس ای 2 (iPhone SE 2) منتشر شده و هر روز نیز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. با وجود این حجم عظیم اطلاعات تأیید نشده در مورد این گوشی مورد انتظار اپل، تشخیص اطلاعات درست از نادرست بسیار سخت شده است. امروز نیز تصویر رندر شده جدیدی از آیفون اس ای 2 منتشر شده و با وجود اینکه طبق معمول نمی‌توان صحت آن را به طور قطع تأیید کرد، اما به هر حال تصویر جالب توجهی است.

این تصاویر رندر شده جدید توسط یکی از مشهورترین و قابل اعتمادترین فاش کنندگان اطلاعات گوشی‌های هوشمند، با نام کاربری OnLeaks@ منتشر شده است. OnLeaks@ پیش از این اطلاعات دقیقی را از گوشی‌های معرفی نشده کمپانی‌های مختلف از جمله اپل منتشر کرده بود و از این رو نباید از کنار این تصاویر رندر شده آیفون اس ای 2 به سادگی گذشت. البته خود شخص منتشر کننده این تصاویر هم اعلام کرده نمی‌تواند صحت آن‌ها را تضمین کند اما با این حال جهت بحث و اظهار نظر در خصوص محصول آتی اپل، آن‌ها را در اختیار کاربران قرار داده است.

تصاویر رندر شده آیفون اس ای 2 در حالی نشان می‌دهند که شباهت زیادی بین این محصول و مدل‌های کنونی مشاهده می‌شود و به نظر می‌رسد این گوشی هم از صفحه نمایش 4 اینچی و بدنه‌ای آلومینیومی استفاده می‌کند. با اینکه آلومینیومی بدون جنس بدنه در تصاویر مشهود است اما شیشه‌ای بودن کاور پشتی را که پیش این شایعاتی در مورد آن منتشر شده و گفته شده بود امکان شارژ بی‌سیم را به گوشی اضافه خواهد کرد، نمی‌توان تأیید کرد.

مهمترین تغییری که در تصاویر رندر شده جدید مشاهده می‌شود به صفحه نمایش آیفون اس ای 2 مربوط می‌شود. اگر این تصاویر صحت داشته باشند، در این صورت اپل در آیفون اس ای 2 هم همانند آیفون ایکس، استفاده از سنسور تاچ آی دی (Touch ID) تعبیه شده در دکمه هوم را کنار گذاشته و به جای آن از فناوری جدید فیس آی دی (Face ID) استفاده کرده است. با وجود اینکه این اتفاق بسیار خوشایند و جالب خواهد بود اما هنوز هیچ منبع موثقی آن را تأیید نکرده است. این طور که شایعات حکایت دارند، اپل در اواخر سال جاری میلادی سه گوشی هوشمند جدید را روانه بازار خواهد کرد. دو مدل از این گوشی‌ها دارای صفحه نمایش اولد بوده و مدل سوم از نمایشگرهای LCD معمولی استفاده خواهد کرد. همچنین به نظر می‌رسد هر سه این گوشی‌ها دارای یک قسمت فرورفتگی در بالای صفحه نمایش خود خواهند بود (مانند آنچه که در آیفون ایکس دیده‌ایم).

با اینکه وجود قسمت فرورفتگی در بالای صفحه نمایش آیفون اس ای 2 می‌تواند یکپارچگی خوبی بین گوشی‌های آیفون ایجاد کند اما باید توجه داشت که مشخصه اصلی آیفون اس ای 2 قیمت ارزان‌تر آن نسبت به سایر مدل‌ها است و استفاده از فناوری‌ها و سنسورهای پیشرفته در بالای نمایشگر آن می‌تواند قیمت آن را بالا ببرد. یکی دیگر از تغییرات قابل توجه در این مدل، حذف جک 3.5 میلی متری هدفون است. اتفاقی که پیش از این هم صحبت‌هایی در خصوص آن مطرح شده بود. در مجموع، با توجه به اتفاق نظری که در این زمینه وجود دارد، احتمال حذف جک 3.5 میلی متری هدفون در آیفون اس ای 2 بسیار زیاد است.

در نهایت باید گفت برای کسب اطلاعات دقیق و رسمی در مورد آیفون اس ای 2 باید تا زمان برگزاری کنگره WWDC اپل که از 4 تا 8 ژوئن (14 تا 18 خرداد) برگزار خواهد شد، منتظر ماند.

نوشته تصاویر رندر شده آیفون اس ای 2 منتشر شد اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.