نیروگاه خورشیدی یزد

یزد به دلیل موقیعت جغرافیایی و اینکه هم گرما و هم تابش خوب خورشید را دارد بهترین مکان برای احداث نبروگاه های خورشیدی است.

نیروگاه خورشیدی یزد

با توجه به موقعیت یزد و بحث تامین انرژی و آنهم انرژی پاک ، دولت بنا دارد در سال 1397 حدود 120 نیروگاه خورشیدی در یزد احداث کند. با توجه به گفته های مسئولین ذی ربط و همچنین مدیر شرکت انرژی‌های خورشیدی پیشگامان (در دولت جدید به روی کار آمد) ابراز امیدواری کرد با فرهنگ‌سازی در بین مردم و حتی مسئولین و درک اهمیت و منفعت های احداث نیروگاه های خورشیدی ، همکاری و همت بیشتری برای توسعه این نیروگاه ها را شاهد باشیم.

جالب است بدانید با اینکه تمام امکانات برای احداث این مدل از نیروگاه های در استان یزد فراهم بوده ، اما به تازگی اولین نیروگاه در یزد احداث شد که البته خود همین جای امیدواری دارد تا بعدی ها با سرعت بیشتری ساخته شوند.

نیروگاه خورشیدی یزد

نیروگاه یزد

اطلاعات پروژه نیروگاه یزد

ساخت نیروگاه یزد با هدف تولید برق ارزان و بهینه ، در سال ۱۳۸۸ در استان یزد و در زمینی به مساحت ۹۰۰ هکتار آغاز شد.

ظرفیت نامی نیروگاه خورشیدی یزد ۱۰ مگاوات بر ساعت می باشد. این نیروگاه در اطراف شهرستان یزد (و در مجاورت شهرستان فهرج) راه اندازی و احداث گردیده. مدل این نیروگاه با طرحی از نوع سیستم Single Axis Tracker  متصل به شبکه (On Grid)می باشد. این مکان با حضور معاون اول رئیس جمهور در یزد افتتاح شد. برای علاقه مندان به انرژی های پاک عرض شود که نیروگاه خورشیدی نور اولین نیروگاه استان یزد است که با شیوه استراکچر ثابت اجرای خدمت و جذب انرژی می‌کند.

همچنین طرح هایی شبیه به بام به بام در حال اجرا می باشد که در سال 1396 برای اولین بار در خود یزد به صورت آزمایشی و تستی انجام شده که با توجه به رضایت از نتایج بدست آمده، قرار است اسن طرح ها که با انرژی خورشید و هوای پاک مرتبط می باشد بیشتر از گذشته مورد توجه و در اولویت قرار گیرند.

مزایای نیروگاه های خورشیدی:

برای توسعه اقتصادی نیروگاه خورشیدی در کشور ما می تواند انقدر ارزان تمام شود که بتوانیم با قیمتی رقابتی برق را به کشورهای شمالی صادر کنیم.

احداث نیروگاه خورشیدی یزد

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

نوشته نیروگاه خورشیدی یزد اولین بار در سایت دانشجو، مرجع علمی دانشجویان ایران پدیدار شد.