امکان تماس تصوری گروهی به اینستاگرام و واتس‌اپ اضافه می‌شود

در کنفرانسی که اخیرا برگزار شد، فیسبوک اعلام کرد که قرار است در آپدیت‌های آینده امکان ویدیو چت‌های گروهی را برای اینستاگرام و واتس‌اپ فراهم آورد.

بر روی اینستاگرام شما به زودی یک آیکون دوربین در صفحه‌ی دایرکت‌تان می‌بینید که با زدن روی آن فورا یک ویدیوکال آغاز می‌شود و سپس اگر بخواهید می‌توانید آن را مینیمایز کرده تا بتوانید باز هم در برنامه گشت‌ و گذار کنید.

این امکان هم دو به دو و هم به صورت گروهی فراهم خواهد آمد. فیسبوک نگفته که دقیقا چند نفر می‌توانند با هم گفت و گو کنند، اما از تجربیات قبلی این امکان احتمالا به ۴ نفر محدود خواهد بود. این ویژگی در حال حاضر در دست بررسی است و در چند هفته‌ی آینده با آپیدتی جدید در دسترس همه قرار خواهد گرفت.

برای واتس‌اپ هم مارک زاکربرگ اشاره کرده که کاربران همین الان هم ۲ میلیارد دقیقه تماس ویدیویی یک به یک داشته‌اند و بنابراین در ماه‌های آینده امکان ویدیو چت گروهی هم برایشان فراهم خواهد آمد.

با این اوصاف فیسبوک ۳ برنامه (‌اینستاگرام، واتس‌اپ و مسنجر) دارد که شما می‌توانید برای اتصال با دیگران از آنها استفاده کنید؛ اما خب این برنامه‌ها دارند کمی شبیه به هم می‌شوند. این موضوع هنوز چیز بدی نیست اما امیدواریم که این محصولات در آینده تجربیات کاملا متفاوتی را در احتیار کاربران قرار دهند وگرنه دیگر دلیلی برای داشتن همه‌ی آن‌ها بر روی موبایل نمی‌ماند!

نوشته امکان تماس تصوری گروهی به اینستاگرام و واتس‌اپ اضافه می‌شود اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.