چرا پاول دورف سکوت کرده؟ آیا موسس تلگرام از پیام رسان خود ناامید شده است؟

همانطور که می‌دانید چند روز قبل تلگرام به عنوان بزرگترین پیام رسان در ایران و بستری برای بسیاری از کسب و کارها با دستور قضایی فیلتر و از دسترس خارج شد. چند هفته قبل نیز روسیه دستور فیلترینگ تلگرام را صادر کرد، در حالی که بسیاری از کاربران این پیام رسان روسی و ایرانی هستند.

اینطور که در گزارشات آمده، تلگرام حدود 200 میلیون کاربر دارد که 20 درصد آنها (40 میلیون) ایرانی هستند. همچنین به گفته پاول دورف مدیر عامل تلگرام، بیش از 3 درصد از کاربران تلگرام نیز در روسیه حضور دارند.

بعد از فیلترینگ تلگرام در روسیه، پاول دورف با انتشار چند توییت و پست از پیام رسان خود در این کشور حمایت کرد و حتی مدعی شد که تعداد کاربران روسی تلگرام بعد از فیلترینگ به طور چشمگیری کاهش پیدا نکرده است. همچنین اذعان کرد در صورتی که حتی کل کاربران تلگرام در روسیه را از دست بدهد، این تعداد کاربر از طریق عضویت افراد جدیدی از کشورهای دیگر جبران خواهد شد و او دست از مبارزه بر نخواهد داشت!

اما با این حال بعد از فیلترینگ تلگرام در ایران، پاول دورف هیچ واکنشی نشان نداده و حتی یک توییت نیز ارسال نکرده است. در حالی که در گذشته که تلگرام در ایران فیلتر شد به سرعت واکنش نشان داد و در سدد رفع فیلتر این پیام رسان در ایران برآمد.

حال این سوال وجود دارد که دلیل سکوت پاول دورف چیست؟ آیا با از دست دادن 40 میلیون کاربر، وی از پیام رسان 200 میلیونی تلگرام در ایران نا امید شده است؟ کسی که مدعی شده بود با ارائه نسخه‌ی بلاک چین تلگرام قابل فیلتر نخواهد بود! آیا پاول دورف شکست خورده و تلاش های خود را از دست رفته می‌بیند؟

شما دلیل سکوت پاول دورف، موسس و مدیر تلگرام را می توانید توضیح دهید؟

نوشته چرا پاول دورف سکوت کرده؟ آیا موسس تلگرام از پیام رسان خود ناامید شده است؟ اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.