نمونه عکس‌های گرفته شده با «ال جی جی ۷ تینکیو»؛ هوش مصنوعی چه تأثیری دارد؟

این روزها استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی در دوربین گوشی‌های هوشمند بسیار رواج یافته است. آیا این فناوری جدید آینده دوربین گوشی‌های هوشمند را در دست خواهد گرفت یا مانند بسیاری از فناوری‌های نوظهور پس از مدتی به فراموشی سپرده خواهد شد؟ در حال حاضر نمی‌توان جوابی برای این سؤال داشت، اما آنچه که مشخص است این است که ال جی نگاه خوش بینانه‌ای به فناوری مذکور داشته و سعی کرده تا با استفاده از پتانسیل‌های هوش مصنوعی در پرچمدار جدید خود، تجربه استفاده از گوشی‌های هوشمند را وارد مرحله جدیدی کند.

پرچمدار جدید ال جی یعنی ال جی جی 7 تینکیو (LG G7 ThinQ) از قابلیت‌های نرم افزاری متعددی در زمینه هوش مصنوعی استفاده کرده که یکی از بارزترین آن‌ها حالتی موسوم به AI CAM در اپلیکیشن دوربین است. این حالت که به سادگی و تنها با لمس گزینه مربوط به آن فعال می‌شود، قادر است تا کیفیت تصاویر را به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد. اما این قابلیت چگونه کار می‌کند؟ به طور خلاصه می‌توان گفت در حالت AI CAM، دوربین گوشی با استفاده از فناوری هوش مصنوعی اقدام به اسکن دقیق کادر نموده و اشیاء مختلف موجود در آن، از حیوانات و انسان‌ها گرفته تا غذاها و گل‌ها را شناسایی می‌کند. پس از شناسایی اشیاء، دوربین به صورت خودکار تنظیماتی را که باعث خلق بهترین جلوه بصری در عکس خواهد شد، اعمال می‌کند و به این ترتیب با کمترین دانش عکاسی هم می‌توانید بهترین عکس‌ها را ثبت کنید.

اما همه این‌ها تنها بخش تئوری ماجرا هستند و مطمئناً شما هم مانند ما دوست دارید تا با کارایی این قابلیت در عمل آشنا شوید. به همین منظور و برای اینکه دید بهتری از کارایی حالت AI CAM در ال جی جی 7 تینکیو داشته باشید، در این مطلب چند نمونه عکس گرفته شده با این گوشی را که در جریان رویداد معرفی رسمی آن تهیه شده برایتان قرار داده‌ایم. تصاویر سمت چپ در حالت تنظیمات خودکار ثبت شده‌اند در حالی که در تصاویر سمت چپ حالت AI CAM فعال بوده است. با مشاهده این تصاویر می‌توانید تفاوتی که حالت AI CAM ایجاد می‌کند را به خوبی درک کنید.

توجه داشته باشید که سیستم نرم افزاری نسخه‌ای از ال جی جی 7 تینکیو که در رویداد معرفی این گوشی به معرض نمایش گذاشته شده بود، نهایی نبود و در نتیجه ممکن است کیفیت تصاویر مدل اصلی با آنچه در اینجا ملاحظه می‌کنید تفاوت داشته باشد. اما به هر حال این تصاویر اولیه می‌توانند تاحدود زیادی ما را با آنچه که در حالت AI CAM اتفاق خواهد افتاد، آشنا کنند.

نظر شما چیست؟ آیا ال جی جی 7 تینکیو با اتکا به قابلیت‌های هوش مصنوعی در دوربین خود می‌تواند به موفقیت دست پیدا کند یا همان روند نزولی پرچمدارهای چند سال گذشته این شرکت کره‌ای کماکان ادامه خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان دیجی رو در میان بگذارید.

نوشته نمونه عکس‌های گرفته شده با «ال جی جی 7 تینکیو»؛ هوش مصنوعی چه تأثیری دارد؟ اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.