نسخه‌ی بلاک چین تلگرام لغو شد؟

سال گذشته پاول دورف مدعی شد که قصد دارد به زودی نسخه‎ی جدیدی از تلگرام با فناوری بلاک چین را ارائه کند که از امنیت بسیار بیشتری برخوردار است و امکان مسدود کردن آن نیز وجود نخواهد داشت. از همین رو تلگرام شروع به عرضه پول مجازی خود تحت عنوان گرم Gram کرد تا بتواند بدین وسیله تلگرام را وارد چرخه فناوری بلاک چین کند و همچنین سودی به جیب بزند.

عرضه‌ی اولیه پول مجازی گرم باعث شد که پاول دورف به سود 1.7 میلیارد دلار برسد، در حالی که فروش این ارز رمزنگاری شده به صورت محدود بود و حتی امکان ماین کردن آن نیز وجود نداشت. حال اینطور که گزارش شده فروش این ارز دیجیتالی به عموم متوقف شده است و در حال حاضر امکان خرید آن وجود ندارد. دلیل توقف فروش گرم مشخص نیست اما به نظر می رسد تلگرام قصد ندارد فعلا با فروش این ارز دیجیتالی به صورت عمومی وارد جنگ با مرکز تنظیم و مقررات ایالات متحده شود و قوانین آن را نقض کند.

در صورتی که تلگرام نتواند ارز دیجیتال خود را به فروش برساند و امکان ماین کردن آن را همچون بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی فراهم نکند، نمی توان به نسخه‌ی بلاک چین تلگرام امید داشت. چرا که در این نسخه هر شخصی که سیستم خود را در اختیار شبکه بلاک چین تلگرام قرار دهد وارد چرخه می شود تا به عنوان یک سرور از آن استفاده شود و فراهم کردن امکان ماین کردن ارز دیجیتالی گرم به نظر شروعی برای این کار بود. از همین رو در صورتی که سیستمی نباشد، نسخه بلاک چین تلگرام نیز در کار نخواهد بود!

بیشتر بخوانید

  •           چرا پاول دورف سکوت کرده؟ آیا موسس تلگرام از پیام رسان خود ناامید شده است؟
  •           بلاک چین چیست؟ هر آنچه که لازم است درباره‌ی این فناوری بدانید + ویدیو

نوشته نسخه‌ی بلاک چین تلگرام لغو شد؟ اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.