گلکسی اس ۱۰ با اسم رمز “Beyond” در دست ساخت است

این طور که به نظر می‌رسد گوشی دهمین سالگرد سری گلکسی اس سامسونگ یک اسم رمز هم دریافت کرده است. گوشی‌های گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس سامسونگ تنها چند ماه است که روانه بازار شده‌اند، و البته فبلت مورد انتظار گلکسی نوت 9 هم احتمالاً در اواخر تابستان راهی بازار خواهد شد. با این حال این شرکت کره‌ای خیلی زود به فکر طراحی و تولید نسخه بعدی از پرچمدارهای خود افتاده و این طور که منابع خبری حکایت دارند، گوشی گلکسی اس 10 که به واسطه فرا رسیدن دهمین سالگرد این سری، از اهمیت ویژه‌ای برخودار است، با اسم رمز Beyond شناخته می‌شود.

بنابراین گلکسی اس 10 و البته مدل بزرگ‌تر آن که با پسوند پلاس شناخته خواهد شد، در داخل کمپانی سامسونگ با نام Beyond شناخته می‌شوند و طراحان سامسونگ مشغول کار بر روی این گوشی جدید هستند. همچنین گزارش شده که سامسونگ برنامه‌های زیادی برای این نسخه جدید دارد. به عنوان مثال گفته شده که این شرکت به تولید کنندگان قطعات خود سفارش ساخت اسکنر اثر انگشت داخل نمایشگر را داده است و احتمالاً در گلکسی اس 10 شاهد به کارگیری این فناوری خواهیم بود.

در یکی دیگر از گزارش‌ها به سنسور تشخیص عمق سه بعدی اشاره شده که مشابه با سنسور به کار گرفته شده در آیفون ایکس اپل خواهد بود. استفاده از این سنسور علاوه بر ارتقاء امنیت گوشی می‌تواند زمینه را برای تولید ایموجی‌های واقعیت مجازی متنوع‌تر فراهم کند. البته گفته شده که سامسونگ به خاطر قیمت بالایی که این سنسورها دارند و می‌توانند سبب افزایش قیمت 50 دلاری پرچمدارهای بعدی این شرکت شوند، چندان هم مشتاق به استفاده از آن‌ها نیست.

گلکسی اس 10 سامسونگ

علیرغم بهبودهای سخت افزاری و امنیتی گلکسی اس 10 ظاهراً این گوشی از لحاظ طراحی بدنه تفاوت چندانی با گلکسی اس 9 و همچنین گلکسی اس 8 نخواهد داشت. این بدان معنی است که برای پنجمین سال متوالی شاهد طراحی بدنه از جنس آلومینیوم و شیشه خواهیم بوده و البته نمایشگر انحصاری سامسونگ موسوم به Infinity Display هم با لبه‌های خمیده خود همچنان در گلکسی اس 10 حضور خواهد داشت. اما اگر پتنت‌هایی که اخیراً سامسونگ پر کرده است صحت داشته و به مرحله عمل برسند، احتمالاً در گلکسی اس 10 هم مانند آیفون ایکس شاهد یک فرورفتگی و بخش زائده مانند در بالای نمایشگر خواهیم بود.

با در نظر گرفتن اینکه تا قبل از آغاز سال 2019 میلادی هیچ معرفی رسمی‌ای از گلکسی اس 10 انجام نخواهد شد، سامسونگ هنوز زمان نسبتاً زیادی برای بهبود جنبه‌های سخت افزاری و نرم افزاری این گوشی هوشمند در اختیار دارد. کاربران سراسر جهان از سامسونگ انتظار دارند تا به مناسب دهمین سالگرد تولید گوشی‌های سری گلکسی اس، گوشی گلکسی اس 10 را با تغییراتی زیاد نسبت به مدل‌های نسل قبل روانه بازار کند. حال باید دید سامسونگ در این مورد چه نظری دارد و آیا مانند اپل قصد ارائه یک گوشی نوآورانه برای جشن گرفتن این مناسبت را دارد یا نه.

نوشته گلکسی اس 10 با اسم رمز “Beyond” در دست ساخت است اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.