گوشی تاشو گلکسی ایکس با نمایشگرهای اولد ۳٫۵ اینچی در ۲۰۱۹ CES رونمایی می‌شود

حال که شایعات مربوط به رونمایی از گلکسی اس 10 در نمایشگاه CES 2019 قوت گرفته است، گمانه‌زنی‌های متعددی در خصوص معرفی رسمی گوشی تاشو و انعطاف‌پذیر سامسونگ یک ماه پس از رونمایی گلکسی اس 10 و در کنگره جهانی موبایل بارسلون (MWC 2019) مطرح شده است.

گوشی تاشو و انعطاف‌پذیر سامسونگ در حال حاضر با نام گلکسی ایکس (Galaxy X) شناخته می‌شود و اسم رمز اختصاص داده شده به آن هم Winner است. پیش از این گوشی مذکور مراحل توسعه خود را تحت نام مستعار Valley دنبال می‌کرد و این تغییر اسم رمز می‌تواند نشانه پایان مراحل توسعه طولانی مدت آن و نزدیک شدن به زمان رونمایی رسمی باشد.

این طور که گزارش شده، سامسونگ گوشی گلکسی ایکس را امسال با خود به نمایشگاه CES آورده و در پشت درهای بسته به نمایش گذاشته بود. این گوشی هوشمند جدید همان طور که اشاره شده، دارای صفحه نمایشی قابل انعطاف و تاشو با پانل‌هایی در اندازه 3.5 اینچ و از نوع اولد (OLED) خواهد بود. یکی از این پانل‌ها در قسمت بیرونی گوشی تعبیه شده و دو عدد دیگر هم داخل آن قرار خواهند داشت که وقتی گوشی باز می‌شود در کنار یکدیگر یک نمایشگر بزرگ 6 تا 7 اینچی را شکل می‌دهند. صفحه نمایش بیرونی هم برای زمانی که گوشی بسته است کاربرد خواهد داشت و بنابراین حتی بدون باز کردن گوشی هم می‌توان با آن کار کرد.

برای مقایسه بهتر بد نیست یادآوری کنیم که گوشی‌های آیفون اپل تا سال 2013 و عرضه آیفون 5 که از نمایشگری 4 اینچی استفاده می‌کرد، مجهز به صفحه نمایش 3.5 اینچی از نوع اولد بودند. همچنین به یاد داشته باشید محصولی که سامسونگ با خود به نمایشگاه CES 2018 آورده بود به احتمال زیاد تفاوت بسیاری با مدل نهایی آن خواهد داشت و بنابراین هنوز برای اظهار نظر در مورد محصول نهایی کمی زود است. هفته گذشته هم سامسونگ یک پتنت یا حق اختراع جدید را به ثبت رساند که مربوط به گوشی هوشمندی با نمایشگر تاشو بود. محصولی که در این پتنت طرح آن ارائه شده بود، از دو پانل صفحه نمایش مجزا تشکیل شده و با استفاده از لولای مخصوصی که به یک سنسور ویژه مجهز شده، گوشی را به حالت اولیه خود برمی‌گرداند.

نوشته گوشی تاشو گلکسی ایکس با نمایشگرهای اولد 3.5 اینچی در 2019 CES رونمایی می‌شود اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.