اپل آیفون ایکس هایی را که مشکل Face ID دارند تعویض می‌کند

چند روز قبل خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اپل از مراکز تعمیر مجاز خود خواسته تا گوشی‌های آیفون 7 را که به واسطه به‌روزرسانی آی او اس 11.3 دچار مشکل شده و میکروفون‌شان از کار افتاده است، تعمیر نمایند.

حال به نظر می‌رسد یک مشکل دیگر نیز برای گوشی‌های آیفون اپل پیش آمده و این بار نوبت آیفون ایکس است. با توجه به اسنادی که به تازگی فاش شده، اپل دستور العملی را در اختیار سرویس‌های خدمات پشتیبانی قرار داده تا در هنگام مواجهه با آیفون ایکس‌هایی که با مشکل سنسور Face ID مواجه شده‌اند، از آن پیروی کنند.

ظاهراً مشکلی که در چند اخیر برای دارندگان گوشی‌های آیفون ایکس به وجود آمده و موجب از کار افتادن سنسور Face ID شده، ممکن است بیش از هر چیز به ایراد داشتن دوربین پشتی دستگاه ارتباط داشته باشد. زیرا اپل در دستور العمل خود خواسته تا قبل از هر اقدامی اطمینان حاصل شود که مشکل Face ID با تعمیر کردن دوربین پشتی برطرف می‌شود یا نه.

فیس آی دی

این طور که نظر می‌رسد، در صورت حل نشدن مشکل مذکور با تعمیر دوربین پشتی، مراکز پشتیبانی، مجاز خواهند بود تا روند تعویض گوشی کاربر را آغاز کرده و یک گوشی جدید را به جای گوشی معیوب به وی تحویل دهند.

اینکه دوربین پشتی گوشی و سنسور Face ID چه ارتباطی با هم دارند هنوز به طور دقیق مشخص نیست و اپل هم هیچ اطلاعاتی در این خصوص ارائه نکرده است. البته چند ماه قبل یکی از کاربران وب سایت Reddit به نقل یکی از کارکنان مرکز خدمات پس از فروش Genius Bar گفته بود که دوربین True Depth و لنز تله فوتو در آیفون ایکس به یکدیگر وصل هستند.

حال باید منتظر ماند و دید آیا مشکل سنسور Face ID واقعاً به دوربین پشتی گوشی مربوط است یا اپل مجبور خواهد بود تمامی دستگاه‌های معیوب را تعویض کند؟

نوشته اپل آیفون ایکس هایی را که مشکل Face ID دارند تعویض می‌کند اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.