تصویر رندر شده گلکسی نوت ۹ همان سبک طراحی سال گذشته را نشان می‌دهد

در حالی که گوشی‌های سری گلکسی اس به عنوان پرچمدارهای اصلی سامسونگ شناخته می‌شوند، اما این فبلت‌های گلکسی نوت هستند که معمولاً از سخت افزار قدرتمندتری برخوردار بوده و هر سال بیشترین فناوری‌های ممکن را در خود جای می‌دهند. محصولات سری نوت که معمولاً در نیمه دوم هر سال میلادی معرفی می‌شوند، از جدیدترین و بهترین قطعات سخت افزاری روز دنیا استفاده کرده و با وجود اندازه نسبتاً بزرگ صفحه نمایش و همچنین دارا بودن قلم اس پن، به یک محصول بدون رقیب در بازار گوشی‌های هوشمند تبدیل شده‌اند.

جدیدترین نسل از فبلت‌های سامسونگ به نام گلکسی نوت 9 قرار است در آینده‌ای نزدیک رونمایی شود و به همین جهت از مدت‌ها پیش شایعات پیرامون آن شدت گرفته است. این طور که شنیده‌ها حکایت دارند، سامسونگ از لحاظ طراحی ظاهری تغییر چندان زیادی در نوت 9 ایجاد نخواهد کرد و همچنان شاهد بدنه‌ای تقریباً مشابه با گلکسی نوت 8 خواهیم بود.

البته این موضوع چندان هم ناراحت کننده نیست زیرا گلکسی نوت 8 هنوز هم یکی از زیباترین و شیک‌ترین گوشی‌های اندرویدی بازار است و نمی‌توان گفت طراحی آن قدیمی شده است. صفحه نمایش بسیار زیبا و بزرگ موسوم به Infinity Display که حاشیه‌های بسیار باریکی در اطراف خود دارد، باعث شده تا گلکسی نوت 8 ظاهری بسیار زیبا و مدرن داشته باشند. در واقع حتی کاربران هم نیاز چندانی به تغییر سبک طراحی در نوت 9 احساس نمی‌کنند و به جرأت می‌توان گفت تنها انتظار بزرگی که از سامسونگ دارند، اضافه کردن اسکنر اثر انگشت داخل نمایشگر به این گوشی هوشمند است.

تصویر رندر شده گلکسی نوت 9

گزارش‌های تأیید نشده زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه سامسونگ بالاخره سنسور اثر انگشت داخلی را آماده کرده و در گلکسی نوت 9 به کار خواهد گرفت. اگر این گزارش‌ها صحت داشته باشند، بالاخره بعد از مدت‌ها که اسکنر اثر انگشت در پی حذف دکمه هوم به پشت بدنه گوشی‌های پرچمدار سامسونگ منتقل شده بود، شاهد تعبیه دوباره آن در جلوی بدنه خواهیم بود که مطمئناً می‌تواند استفاده از این سنسور را بسیار راحت‌تر کند.

در مجموع این طور که به نظر می‌رسد حتی اگر سامسونگ فبلت امسال خود را به جای گلکسی نوت 9، گلکسی نوت 8 اس هم نامگذاری کند تغییر زیادی نخواهد کرد زیرا آن طور که شواهد و قرائن حکایت دارند به جز چند به‌روزرسانی سخت افزاری و نرم افزاری محدود (مانند اضافه شدن بلندگوی استریوی جدید مشابه با گلکسی اس 9)، قرار نیست تغییر بزرگی در این مدل وجود داشته باشد. نظر شما چیست؟ آیا منتظر عرضه گلکسی نوت 9 هستید؟ نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان دیجی رو در میان بگذارید.

نوشته تصویر رندر شده گلکسی نوت 9 همان سبک طراحی سال گذشته را نشان می‌دهد اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.