به زودی جیمیل به نوشتن متن ایمیل‌های شما کمک خواهد کرد!

در طول یک دهه گذشته، اینترنت و ابزارهای مرتبط با آن پیشرفت بسیار چشمگیری داشته و این پیشرفت در بخش‌هایی مانند گوشی‌های هوشمند بسیار بیشتر به چشم می‌آید. یکی از فناوری‌هایی که در طول چند دهه گذشته همواره مورد استفاده کاربران بوده و البته تغییرات اساسی آن چنانی به خود ندیده است، سرویس پست الکترونیک یا ایمیل است. گوگل از اول آوریل سال 2004 سرویس ایمیل اختصاصی خود موسوم به جیمیل (Gmail) و به سراعت توانست به محبوبیت فراوانی در بین کاربران اینترنت دست پیدا کند به طوری که به جرأت می‌توان گفت این سرویس بهترین سرویس ایمیلی است که تاکنون عرضه شده و در حال حاضر هم قابل استفاده است.

گوگل همواره تلاش کرده تا سرویس جیمیل را به‌روز نگه داشته و هر از گاهی قابلیت‌های جدیدی را به آن اضافه کند. یکی از آخرین قابلیت‌های اضافه شده به این سرویس، امکان ارسال پاسخ هوشمند یا Smart Reply است که به کاربر اجازه می‌دهد به سرعت هر چه تمام پاسخ کوتاهی را از بین چند گزینه ارائه شده توسط جیمیل که البته کاملاً مرتبط با متن پیام است، انتخاب کرده و ارسال کنند. این قابلیت بازخورد بسیار خوبی از سوی کاربران داشته و حال گوگل قصد دارد تا این راه را ادامه داده و سرویس ایمیل خود را هر چه بیشتر هوشمندتر کند.

جیمیل در GoogleIO

در جریان کنفرانس مطبوعاتی رویداد Google I/O، آقای ساندار پیچای (Sundar Pichai)، مدیر عامل گوگل، قابلیتی به نام Smart Compose را به حضار معرفی کرد که قرار است از این به بعد وظیفه نگارش بخش عمده‌ای از متن پیام را نیز به هوش مصنوعی جیمیل بسپارد!

نحوه کار این قابلیت جدید به این صورت است که وقتی شروع به تایپ جمله‌ای در داخل جیمیل کنید، هوش مصنوعی قدرتمند گوگل ادامه جمله شما را پیش بینی کرده و به عنوان پیشنهاد ارائه می‌کند که می‌توانید بدون نیاز به تایپ ادامه جمله از آن برای کامل کردن متن خود استفاده کنید. به عنوان مثال، هنگامی که عبارت “My address is,” تایپ کنید، برنامه به صورت خودکار آدرس شما را در ادامه این عبارت قرار داده و به شما پیشنهاد خواهد کرد.

قابلیت Smart Compose جیمیل

همان طور که در ابتدا هم اشاره کردیم قابلیت Smart Reply گوگل که در سال 2015 معرفی شد، پاسخ‌هایی کوتاه را متناسب با ایمیل دریافتی به شما پیشنهاد می‌کند تا نیازی به تایپ دستی جواب ایمیل نداشته باشید. حال Smart Compose این کار را یک مرحله دیگر ارتقاء داده و پیشنهادهای گوگل را به داخل متن جیمیل آورده است.

بنا به گزارش گوگل، حدود 10 درصد از پاسخ‌هایی که کاربران اپلیکیشن موبایلی جیمیل به ایمیل‌های دریافتی خود داده‌اند، از طریق Smart Reply بوده و همین مسئله نشان می‌دهد که با وجود خلاصه بودن این پاسخ‌های خودکار، کاربران استقبال خوبی از آن‌ها داشته‌اند. با مقیاس قرار دادن این قابلیت، تاحدود زیادی می‌توان نسبت به موفقیت Smart Compose هم امید داشت، اما به هر حال برای قضاوت نهایی باید تا زمان در دسترس قرار گرفتن این قابلیت منتظر بمانیم.

نوشته به زودی جیمیل به نوشتن متن ایمیل‌های شما کمک خواهد کرد! اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.