اپل واچ جان مرد ۷۶ ساله هنگ کنگی را نجات داد!

با توجه به وقایعی که در چند سال گذشته در ارتباط با ساعت هوشمند اپل موسوم به اپل واچ اتفاق افتاده، بهتر است نام این وسیله را امدادگر بگذاریم نه ساعت! تا به حال ماجراهایی زیادی از کمک اپل واچ به حفظ سلامت کاربران و دور کردن آن‌ها از خطر منتشر شده و در آخرین مورد نیز مردی 76 ساله از هنگ کنگ با ارسال نامه‌ای به تیم کوک، مدیر عامل اپل، از این شرکت به خاطر ساخت ساعت هوشمندی که جانش را نجات داده، تشکر کرده است!

Gaston D’Aquino روز اول آوریل برای شرکت در یک مراسم به کلیسا رفته بود و هیچ علامت خاصی دال بر وجود بیماری احساس نمی‌کرد. اما ناگهان اپل واچ او شروع به اخطار دادن در رابطه با افزایش ضربان قلب کرد و از آنجا که D’Aquino پیش‌تر در جریان این نوع اخطارها و اقداماتی که باید انجام داد قرار گرفته بود، بلافاصله محل را ترک کرده و خود را به نزدیک‌ترین بیمارستان رساند.

در بیمارستان او به دکترها گفت که حالش خوب است و هیچ علائمی ندارد، اما ساعت هوشمندش در مورد افزایش میزان ضربان قلب به وی هشدار داده است. پزشکان بیمارستان برای اینکه از همه لحاظ مطمئن شوند، اقدام به گرفتن نوار قلبی با دستگاه الکتروکاردیوگراف کردند. با انجام این کار مشخص شد که سه تا از عروق اصلی کرونر این شخص به طور کامل مسدود شده و دیگری هم حدود 90 درصد بسته شده است. با مشاهده این نتیجه، پزشکان از اینکه اپل واچ با چنین دقتی توانسته علائم بیماری را تشخیص دهد، شگفت زده شده بودند.

اپل واچ

در نهایت با انجام آنژیوپلاستی یا بالون زدن قلب، Gaston وضعیت پایداری پیدا کرد و توانست از بیمارستان مرخص شود. او پس از بهبود بیماری خود، نامه‌ای به تیم کوک، مدیر عامل اپل، نوشت و ماجرا را برای وی توضیح داده و از او به خاطر ساخت چنین ساعت هوشمندی تشکر کرد. در پاسخ، آقای کوک هم از اینکه Gaston سلامتی خود را به دست آورده ابزار خوشحالی کرده و بابت در جریان گذاشتن شرکت از اتفاق پیش آمده، بسیار تشکر کرده است.

جالب است بدانید که پس از این اتفاق، بستگان و دوستان D’Aquino هم اقدام به خرید اپل واچ کردند تا در چنین مواقعی بتوانند از علائم بیماری خود خبردار شوند. او از همه کاربران خواسته تا پیام او را بخوانند و گفته: “به اخطارهای اپل واچ توجه کنید. من می‌توانستم بی تفاوت از کنار پیامی که ساعت نشان داده بود رد شوم و در ادامه مراسم برای صرف غذا بروم. اما این کار نکردم و خودم را به بیمارستان رساندم. در واقع این ساعت به شما حق انتخاب می دهد. اگر مواظب خودتان نباشید، فرد دیگری این کار را برایتان انجام نخواهد داد.

نوشته اپل واچ جان مرد 76 ساله هنگ کنگی را نجات داد! اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.