گزارش جدید: گلکسی نوت ۹ فاقد اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر خواهد بود

تاکنون شایعات و گزارش‌های تأیید نشده زیادی منتشر شده مبنی بر اینکه سامسونگ سخت در تلاش است تا فناوری اختصاصی خود برای انتقال اسکنر اثر انگشت به زیر صفحه نمایش را معرفی کند. اما چیزی که هنوز مشخص نشده این است که بالاخره کدامیک از محصولات این شرکت کره‌ای به اولین محل برای نمایش فناوری مذکور تبدیل خواهد شد.

پتنتی که اوایل ماه جاری میلادی توسط سامسونگ ارائه شده بود، کاملاً این مسئله را تأیید می‌کرد که این شرکت در حال کار بر روی فناوری اسکنر اثر انگشت داخلی است، اما در این پتنت هم هیچ شواهدی مبنی بر دستگاهی که این فناوری را در اختیار خواهد داشت، یافت نمی‌شود.

حال خبرگزاری‌های کره جنوبی با انتشار گزارشی جدید به این نکته اشاره کرده‌اند که برخلاف انتظار، این فناوری جدید در گلکسی نوت 9 به کار گرفته نخواهد شد و به جای آن، گلکسی اس 10 اولین گوشی سامسونگ لقب خواهد گرفت که به اسکنر اثر انگشت داخل نمایشگر مجهز می‌شود.

بنا به این گزارش جدید، ظاهراً سامسونگ در ابتدا به فکر استفاده از فناوری مورد اشاره در گلکسی نوت 9 بوده، اما با وجود تکمیل پروسه ساخت این گوشی هوشمند، اسکنر اثر انگشت داخلی همچنان نیاز به بهبود دارد و در ضمن قیمت تمام شده آن هم باید تا حد زیادی کاهش یابد. به همین دلایل هم در نهایت این شرکت تصمیم گرفت تا قید استفاده از آن در گلکسی نوت 9 را بزند.

اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر

در حال حاضر شرکت‌های چینی هواوی و ویوو گوشی‌های هوشمندی را با فناوری اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر روانه بازار کرده‌اند که سنسور آن توسط سیناپتیکس (Synaptics) تولید شده است. اما سامسونگ رویکرد متفاوتی را برای دستیابی به این قابلیت در پیش گرفته و قصد دارد با استفاده از تکنولوژی اولتراسونیک یا مافوق صوت اسکنر مورد نظر خود را تولید کند. با اینکه استفاده از تکنولوژی اولتراسونیک دقت بسیار بالاتری را ارائه خواهد کرد اما با این حال قیمت تمام شده آن هم به شدت بالا می‌رود و این مسئله یکی از چالش‌های پیش روی سامسونگ به شمار می‌آید.

سامسونگ تنها تولید کننده‌ای نیست که در تلاش برای دستیابی به قابلیت اسکنر اثر انگشت داخلی است. دو شرکت مطرح دیگر در این حوزه، به نام اپل و کوالکام هم تحقیق و توسعه خود را در این زمینه آغاز کرده‌اند و از همان رویکرد سامسونگ برای استفاده از فناوری اولتراسونیک پیروی می‌کنند.

یکی دیگر از دلایلی که باعث تأخیر در نهایی شدن فناوری اسکنر اثر انگشت داخلی سامسونگ شده این است که این شرکت قصد دارد علاوه بر گوشی‌های هوشمند در سایر محصولات خود هم از آن استفاده کند و به همین دلیل سازگار کردن آن با تمامی انواع دستگاه‌های الکترونیکی کمی زمان‌بر خواهد بود.

به هر حال با نزدیک شدن به زمان رونمایی گلکسی نوت 9 تنها مسئله‌ای که در این بین اهمیت دارد این است که ظاهراً نباید انتظار دیدن اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر را در این فبلت قدرتمند داشته باشیم.

نوشته گزارش جدید: گلکسی نوت 9 فاقد اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر خواهد بود اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.