شیائومی قصد خرید GoPro را دارد؟!

اوایل امسال گزارش شد که سران کمپانی گوپرو (GoPro) قصد فروش شرکت خود را دارند. این طور که به نظر می‌رسد، این شرکت عملکرد چندان خوبی ندارد و به همین دلیل هم مدیران آن تصمیم به فروشش گرفته‌اند. با این حال به تازگی خبر جالبی منتشر شده مبنی بر اینکه گوپرو یک مشتری احتمالی دارد و آن هم شرکتی نیست جز یکی از غول‌های چینی صنعت گوشی‌های هوشمند به نام شیائومی!

شیائومی در حال حاضر بیشتر به عنوان سازنده گوشی‌های هوشمند شناخته می‌شود، اما این کمپانی در کشور خود یعنی چین محصولات بسیار متنوعی تولید می‌کند که از آن جمله می‌توان به هواپیماهای بدون سرنشین، تصفیه کننده‌های هوا، دوچرخه‌های الکتریکی و غیره اشاره کرد. بنابراین رفتن به سمت تولید دوربین‌های اکشن و دیجیتال برای شیائومی چندان هم عجیب نیست. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا قرارداد نهایی بین شیائومی و گوپرو به امضا رسیده یا نه.

گوپرو
نمونه‌ای از دوربین‌های اکشن (ورزشی) گوپرو

گزارش اخیر حاکی از این است که شیائومی پیشنهادی را برای خرید گوپرو آماده کرده، اما با این حال نمی‌خواهد پول زیادی را صرف این معامله کند. هنوز مشخص نیست که آیا گوپرو غیر از شیائومی مشتری دیگری هم دارد یا نه، اما به هر حال اگر شیائومی در نهایت موفق به خرید این شرکت شود، گام بسیار بزرگی را برای ورود به بازار آمریکا برخواهد داشت؛ چیزی که چند وقتی است سخت به دنبال آن است و مطمئناً از این مسئله استقبال خواهد کرد.

نوشته شیائومی قصد خرید GoPro را دارد؟! اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.