تصاویر رندر شده موتو زد ۳ پلی فاش شد؛ دوربین دوگانه و یک دکمه فیزیکی جدید

تصاویر رندر شده موتو زد 3 پلی فاش شد

موتو زد 3 پلی (Moto Z3 Play) بزرگترین گوشی میان رده موتورولا برای سال جاری میلادی است. این گوشی هوشمند جدید قرار است در تاریخ 6 ژوئن (چهارشنبه 16 خرداد) در کشور برزیل رونمایی شود. امروز در حالی که حدود یک هفته تا معرفی رسمی موتو زد 3 پلی باقی مانده، شاهد انتشار تصاویری رندر شده و بسیار باکیفیت از این گوشی هستیم که سبک طراحی آن را به طور کامل و از زوایای مختلف نشان می دهند.

با دقت در تصاویر رندر شده امروز می توان به بسیاری از ویژگی های احتمالی گوشی مورد انتظار موتو زد 3، پی ببریم اما به هر حال در اینجا بحث اصلی ما موتو زد 3 پلی است نه موتو زد 3.  بر اساس این تصاویر، گوشی میان رده موتورولا مجهز به صفحه نمایشی بلند بوده و مانند بسیاری از پرچمدارهای امروزی از نسبت تصویری 18:9 استفاده می کند.

موتو زد 3 پلی

پشت بدنه گوشی مانند مدل های نسل گذشته، طوری طراحی شده که قابلیت اتصال آهنربایی موتو مادها را داشته باشد و این طور که به نظر می رسد، تمامی موتو مادهای نسل اول با گوشی های نسل اخیر موتو زد 3 نیز همخوانی خواهند داشت. نکته جالب توجه در مورد بدنه موتو زد 3 پلی این است که کاور پشتی آن براق است و البته هنوز مشخص نیست که جنس آن از شیشه است یا پلاستیک. حدسی که می زنیم این است که مطابق رسم این روزهای بازار، بدنه به طور کامل از شیشه ساخته شده و پرچمدار سری موتو زد 3 هم از همین کاور پشتی شیشه ای استفاده خواهد کرد.

اسکنر اثر انگشت از جلوی بدنه به کناره آن منتقل شده و در دکمه هوم ادغام شده است که این مسئله باعث شده فضای بیشتری در اختیار صفحه نمایش گوشی قرار بگیرد. در کناره بدنه یک دکمه کاملاً جدید هم به چشم می خورد که پیش از این در گوشی های سری موتو زد وجود نداشت. هنوز مطمئن نیستیم که این دکمه چه کارکری دارد، اما احتمالاً این دکمه دو منظوره طراحی شده و برای فعال کردن دستیار صوتی گوگل اسیستنت و موتو اکشنز استفاده خواهد شد. البته این احتمال نیز وجود دارد که این دکمه برای تغییر حالت گوشی و قرار دادن آن در حالت بی صدا تعبیه شده باشد که البته حدس اول بسیار محتمل تر به نظر می رسد.

تصویر رندر شده موتو زد 3 پلی

در حالی که دکمه هوم از جلوی بدنه و زیر نمایشگر حذف شده اما با این حال هنوز هم حاشیه نسبتاً زیادی در این بخش وجود دارد و لوگوی موتورولا آن را پر کرده است. درج لوگوی گوشی در جلوی بدنه این روزها کمتر اتفاق می افتد و شرکت های سازنده ترجیح می دهند تا حاشیه ها را تا حد ممکن کاهش دهند.

یک نکته جالب در مورد تصاویر رندر شده امروز این است که تاریخ ساخت آن ها به 3 آوریل (سه‌شنبه 14 فروردین) برمی گردد. نکته جالب ماجرا اینجاست که معمولاً تصاویر رندر شده محصولی که قرار است در ماه ژوئن منتشر شود، دو ماه قبل از آن ساخته نمی شود. البته از آنجا که تصاویر رندر شده گوشی های اخیر سری موتو نیز دقیقاً در همین تاریخ تولید شده بودند، به نظر می رسد موتورولا طراحی موتو زد 3 پلی را از دو ماه پیش نهایی کرده و تصاویر رندر شده اش را نیز همان موقع ساخته بوده است.