پاول دورف بالاخره به مشکل جدی تلگرام در اپ استور اذعان کرد

پاول دورف

پاول دورف (Pavel Durov)، بنیان‌گذار تلگرام، در چند وقت اخیر و پس از فیلتر شدن این پیام رسان در روسیه و ایران با مشکلات دیگری نیز روبرو شده که یکی از آن ها مربوط به اپل و فروشگاه مجازی این شرکت یعنی اپ استور است. در چند وقت اخیر اخباری مبنی بر حذف تلگرام از اپ استور منتشر شده بود و آقای دورف اعلام کرده بود که این مسئله به علت برخی مشکلات کوچک و انتشار محتوای نامناسب بوده و تیمش در حال بررسی موضوع و رفع مشکل است. اما ظاهراً مشکل اپل با تلگرام چندان هم جزئی و کوچک نیست، به طوری که دورف به تازگی مجبور به اظهار نظر و توضیح پیرامون این موضوع شده است.

پاول دورف توییتر

بنیان‌گذار تلگرام به تازگی با ارسال پستی در توییتر درباره مشکلات چند وقت اخیر شرکت تحت سرپرستی خود سخن گفته که البته در این بین هیچ اشاره ای به فیلتر شدن تلگرام در ایران نکرده است:

متأسفانه برخی قابلیت های تلگرام مانند استیکرها در سیستم عامل آی او اس 11.4 به درستی کار نمی کنند و با وجود اینکه این مشکل را هفته قبل برطرف کردیم اما همچنان کاربران با آن مواجه هستند.

پس از آنکه مقامات روسیه از کمپانی اپل خواستند تا پیام رسان تلگرام را از فروشگاه اپ استور حذف کند، اپل از به روزرسانی این اپلیکیشن در فروشگاه خود جلوگیری کرده است. روسیه در ماه آوریل تلگرام را در خاک خود فیلتر کرد چرا که ما از ارائه کلید رمزگذاری پیام‌های کاربران به سازمان های امنیتی روسیه اجتناب کردیم. ما معتقدیم تنها کاری که انجام داده ایم، تلاش برای حفظ حریم خصوصی کاربران در این کشور بوده است.

متاسفانه، اپل در این قضیه طرف ما را نگرفته و در حالی که کاربران روسی تنها 7 درصد از  تعدادکل استفاده کنندگان تلگرام را تشکیل می دهند، این شرکت از اواسط ماه آوریل ارائه به روز رسانی های اپلیکیشن تلگرام را برای همه کاربران در سراسر جهان محدود کرده است. در نتیجه، ما نیز تا مهلت 25 مه 2018 قادر به پاسخگویی کامل به GDPR (قوانین جدید اتحادیه اروپا موسوم به مقررات حفاظت از داده های عمومی) برای کاربران اتحادیه اروپا نشده ایم. ما تمام تلاش خود را برای حل مشکلات به کار بسته و شما را در جریان قرار خواهیم داد.

بابت مشکلات پیش آمده متأسفم و از صبوری شما متشکرم.