ارزش مایکروسافت از آلفابت و گوگل عبور کرد؛ آیا ردموندی‌ها کمپانی اپل را کنار خواهند زد؟

ارزش مایکروسافت از آلفابت و گوگل عبور کرد

بالاخره بعد از مدت‌ها، ارزش کمپانی مایکروسافت با افزایش چشم گیری روبرو شد و به 753 میلیون دلار رسید، در حالی که ارزش کمپانی مادر گوگل، یعنی آلفابت تنها 739 میلیون دلار است. از همین رو اهالی ردموند بعد از 3 سال توانستند آلفابت را پشت سرگذاشته و به سومین کمپانی ارزشمند دنیا تبدیل شوند.

اپل و آمازون به عنوان قهرمانان اصلی کمپانی ها، با مقام های اول و دوم در حال رقابت برای رسیدن به ارزش یک تریلیون دلار هستند و سال هاست که همگان انتظار دارند اهالی کوپرتینو بتوانند کاری کنند که ارزش کمپانی اپل به 1 تریلیون دلار برسد.

اپل، آمازون، مایکروسافت و آلفابت به عنوان 4 کمپانی قدرتمند آمریکایی به قدری ارزش دارند که هر کدام را می توان یک کشور دانست! این کمپانی ها در تلاشند تا تبدیل به اولین کمپانی تریلیون دلاری جهان شوند و هنوز مشخص نیست که در نهایت کدام یک از آنها موفق خواهد شد.

در تصویر زیر خط آبی به ارزش مایکروسافت مربوط است و خط قرمز رنگ آلفابت(گوگل) را نشان می دهد.

در گذشته مایکروسافت مقام دوم کمپانی های ارزشمند را از آن خود داشت و حتی در سال های اوج تا چندین سال به عنوان با ارزش‌ترین کمپانی جهان شناخته می شد. تا اینکه در سال 2015 گوگل شرکت آلفابت را تاسیس کرد و از این طریق توانست از مایکروسافت پیشی بگیرد.

هر دو کمپانی مایکروسافت و گوگل در حال کار بر روی فناوری‌های نوین هستند که از جمله آنها می توان به هوش مصنوعی و خدمات ابری اشاره کرد. در حالی که اپل هنوز به صورت رسمی وارد این عرصه نشده و مشخص نیست که کدام کمپانی بتواند آینده صنعت هوش مصنوعی و فناوری های نوین را از آن خود کند.