درمان بیماری آسم

درمان بیماری آسم

بیماری آسم

درمان بیماری آسم

بیماری آسم نوعی از بیماریهای ریه بوده مسیرهای تنفسی تنگ و ملتهب شده و موکوس اضافی ترشح می کنند.که بر مسیر جریان هوا که وظیفه حمل هوا به داخل ریه را برعهده دارد تاثیر گذاشته، باعث نازک شدن و تورم این مسیر شده و باعث اختلال در تنفس راحت فرد مبتلا میشود و مخاط این ناحیه را افزایش می دهد .هنوز به طور کامل مشخص نیست که چرا بعضی از افراد به این بیماری مبتلا می شوند و بعضی دیگر مبتلا نمی شوند اما احتمالا هر دو عامل ژنتیک و محیط در ایجاد این بیماری دخیل هستند.در بعضی از افراد آسم فقط کمی باعث ناراحتی آنها می شود در حالیکه در دیگر افراد این بیماری شدید بوده و آنها را دچار مشکلات جدی و همچنین حملات شدید آسم می کند. هرچند درمان کامل بیماری آسم کشف نشده است اما می شود با راههایی این بیماری را کنترل کردن و شدت آن را کم نمود و تنفس را راحت کرد.

شدت بیماری آسم

 در برخی افراد، آسم تنها یک مشکل کوچک محسوب می شود. اما برای برخی از افراد، آسم می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود که مانع انجام فعالیت های روزمره فرد شده و حتی می تواند به حملات کشنده آسم منجر شود.درمان قطعی بیماری آسم وجود ندارد اما علایم آن قابل کنترل هستند. به دلیل اینکه علایم بیماری آسم با گذشت زمان تغییر می کنند، لازم است با پزشک خود همکاری لازم را داشته باشید تا علایم و نشانه های بیماریتان را به دقت پیگیری نموده و بر حسب نیاز درمان های لازم برای شما بکار گرفته شود.
علایم و نشانه های بیماری آسم هم از نظر شدت و هم از نظر شکل علایم در بین افراد متفاوت است. ممکن است شما فقط در هنگام ورزش دچار حملات آسمی شده و یا همیشه در خطر این حملات باشید.

علائم بیماری آسم

اولین نشانه بسیار واضح است وقتی که علایم و نشانه هایی از آسم که شدید بوده و بطور مکرر رخ دهند.شدیدتر شدن مشکل در تنفس فرد مبتلا به این بیماری( این مورد با استفاده از دستگاه پیک فلومتر قابل اندازه گیری است.نیاز به استفاده مکرر از داروهای استنشاقی سریع اثر برای بهبود سریع علایم بیماری آسم.

 

درمان بیماری آسم

آسم

میوه های موثر در درمان بیماری آسم

خوردن بعضی از میوه های به درمان بیماری آسم کمک میکنند. یکی از میوه هایی که در درمان آسم نقش بسیار مهمی دارد آلو است. افرادی که آسم دارند سعی کننده روزانه 10 عدد آلو میل کنند و آلو ها در دهان خود خیس کرده و آن را بمکند.

– از طرف دیگر خوردن انجير براي افرادي كه تنگي‌نفس دارند مفيد مي‌باشد.براي درمان آسم 10 عدد انجير و آب جوشانده ميل شود.

–افراد مبتلا به بیماری آسم باید از خوردن سركه خودداري کنند.

– براي تنگي‌نفس 50 گرم بادام‌درختي را در 30 گرم شكر سائيده در 3 نوبت در طی روز كم‌كم ميل شود.

– حتما روزي 4 تا 5 عدد پرتقال ميل شود.

–میتوانید توت‌خشك همراه آب‌جوش ميل شود ولی توت‌فرنگي كمتر بخورند.

– چند عدد خرما همراه شير گرم صبحها يا شبها ميل كنند بسیار به شما کمک خواهد کرد.

طرز تهيه شربت زرشك

آب زرشك500 گرم، آب سيب500 گرم، آبليمو250 گرم، شكر500 گرم همه را مخلوط و جوشانده تا به قوام آيد.

– كساني كه مشكل تنفسي دارند بيخ گوشها و روي زبان را روغن زيتون بمالند.سیب قبل غذا موثر است.

– يك قاشق غذاخوري آب پياز و دو قاشق غذاخوري آبليمو را در يك ليوان آب مخلوط كرده و سپس ميل شود.

– روزي سه عدد ليمو شيرين همراه كمي آب پياز ميل شود شاید جالب نباشد اما در درمان بیماری آسم مفید است.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

نوشته درمان بیماری آسم اولین بار در سایت دانشجو، مرجع علمی دانشجویان ایران پدیدار شد.