رحم گلابی شکل

رحم چیست

رحم چیست

رحم

شکل رحم زنان

رحم شکلی استاندارد دارد که اغلب رحم ها در زنان با شکل استاندارد مطابقت ندارد و شکل اکثر رحم ها به شکل گلابی برعکس است که به آن رحم گلابی شکل میگوییم و بیشتر مردم بر این باورند که شکل غیر استاندارد رحم در بارداری مشکل ایجاد میکند ولی در اشتباهند و مشکلی در بارداری ایجاد نمیکند.

به طور مثال رحم دو شاخه و تک شاخه که به ترتیب دارای یک و دو دهانه رحم است و از حالت ستاندارد و طبیعی باریکتر و لاغرتر است. رحم هایی که به شکل تی شکل هستند بیشتر از شکل های دیگر در رحم ها با خطر سقط جنین مواجه میشوند.

 

 ناهنجاری‌های رحم 

همانطور که در مقاله های قبلی گفتیم مصرف داروها (آنتی بیوتیک) بدون تجویز پزشک انجام نشود.در اینجا میخواهیم یکسری از ناهنجاری های رحمی را نام ببریم که زنانی که رحمشان دچار این ناهنجاری ها است باید تحت نظر پزشک خود باشند این ناهنجاری ها عبارتند از:افتادگی رحم،رحم کمانی یا قوسی شکل،رحم دیواره دار،رحم قلبی شکل یا دو شاخ،رحم تک شاخ،رحم دوتایی یا دو رحمی.

رحم گلابی شکل

انواع رحم

آیا ناهنجاری رحم مانع بارداری می‌شود؟

در هر فردی شرایط متفاوت بوده در بعضی رحم گلابی شکل است و با توجه به شرایط خودش تنها پزشک او میتواند نظر درستی بدهد و نمیتوانیم آمار دقیقی از تعداد ناهنجاری رحمی در زنان پیدا کنیم ولی با بارداری تداخلی ندارد.بعضی از مواقع حتی به شکل گلابی شکل هم نیست ولی در بارداری مشکلی ندارد فقط میتواند یکمی خطر سقط جنین را افزایش دهد.

تاثیر رحم غیر طبیعی در بارداری

اگر در زنان باردار رحمشان کوچک باشند و جا برای جنین در رحم مادر کم باشد کیسه آب مادر پاره شده و زایمان زودرس میکند و ممکن است نوزاد نارس شود پس مادر باید تحت نظر پزشک خو باشد تا جنین پس از تولد در دستگاه به رشد کامل خود برسد.طبیعی و عادی نبودن رحم مادر باعث میشود شکل جنین به صورت نشسته باشد و منجربه سزارین در مادر شود.

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

نوشته رحم گلابی شکل اولین بار در سایت دانشجو، مرجع علمی دانشجویان ایران پدیدار شد.