قرص گاباتین چیست

قرص گاباتین

این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید که قرص گاباتین چیست و افرادی که با بیماری صرع درگیر هستند با این دارو آشنایی دارند چرا که این گاباتین برای بیماری صرع است.قرص گاباتین جهت کاهش حملات تشنجی استفاده میشود که جریان الکتریکی غیر طبیعی سلول های مغزی فرد را کاهش میدهد.

به گاباتین داروی ضد صرع یا ضد انعقاد هم گفته میشود. دارو گاباتین را حتما با تجویز پزشک معالج مصرف کنید قطع سرخود و به طور ناگهانی این دارو میتواند عوارضی همچون حمله ناگهانی افزایش شدت تشنج میشود.

اگر تا به حال به افسردگی،بیماری کبد ،بیماری قلبی ،دیابت،بیماری کلیوی ،تشنج دچار شده اید و خواب شب ندارید بدون مراحعه به پزشک اصلا از قرص گاباتین استفاده نکنید.عوارض جانبی این دارو سردرد،خواب آلودگی ، تهوع ، استفراغ،سر گیجه، درد عضلانی ، مشکلات چشمی ، اختلال در رفتار ، سرفه و تپش قلب در فرد مصرف کننده است.

قرص گاباتین چیست

قرص گاباتین

عوارض قطع گاباتین

دارو گاباتین در گروه C قرار دارد. در صورتی که باردار هستیند با تجویز پزشک و بسته به شرایط جنین از آن استفاده کنید و اگر به گاباتین حساسیت دارین هم بدون تجویز دکتر مصرف نشود چرا که افزایش احتمال خودکشی در افراد مصرف کننده افزایش میابد.

حتی دارو های گیاهی میتواند با این دارو تداخل داشته باشد و با اکثر دارو های آرام بخش و خواب آور نیز تداخل دارد در صورت مصرف و ایجاد حساسیت و آلرژی سریعا به ارژانس مراجعه کنید.کنترل تشنج در دوران بارداری از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر دچار بارداری ناخواسته شدید حتما به دکتر مراجعه کنید و تحت نظر باشید.

 

مصرف قرص گاباتبن

قرص گاباتین

 

 

 

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

نوشته قرص گاباتین چیست اولین بار در سایت دانشجو، مرجع علمی دانشجویان ایران پدیدار شد.