گوشی گیمینگ هواوی در سال ۲۰۱۸ و گوشی انعطاف پذیر آن در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد

گوشی گیمینگ هواوی در سال 2018 و گوشی انعطاف پذیر آن در سال 2019 عرضه خواهد شد

هواوی به تازگی از برنامه های هیجان انگیز خود در زمینه گوشی های هوشمند پرده برداشته است. یکی از مدیران ارشد این شرکت چینی به نام Jim Xu در مصاحبه ای که اخیراً انجام داده به این نکته اشاره کرده که یک گوشی گیمینگ توسط هواوی در دست ساخت می باشد و برای عرضه در نیمه دوم سال جاری میلادی برنامه ریزی شده است.

در حال حاضر هیچ اطلاعات و جزئیات دقیقی در رابطه با این محصول منتشر نشده، به جز اینکه گوشی مذکور مجهز به فناوری GPU Turbo هواوی خواهد بود. با توجه به اینکه گفته شده فناوری GPU Turbo عملکرد گوشی را 60 درصد افزایش داده و در عین حال مصرف انرژی را نیز 30 درصد کاهش می دهد، این می تواند یک خبر بسیار خوب برای طرفداران بازی های موبایلی باشد.

در حال حاضر چند گوشی گیمینگ توسط شرکت های مختلف عرضه شده که از بین آن ها ریزرفون (Razer Phone) و گوشی ROG ایسوس که در آینده نزدیک روانه بازار خواهد شد، بیش از همه توانسته اند نظر گیمرها را به خود جلب کنند. بی صبرانه منتظریم ببینیم هواوی برای رقابت با این شرکت ها چه برنامه ای داشته و گوشی گیمینگ خود را با چه قابلیت هایی معرفی خواهد کرد.

آقای Jim Xu در خلال سخنان خود یک خبر بزرگ دیگر  نیز برای هواداران محصولات هواوی داشت: این شرکت در سال جاری میلادی یک گوشی انعطاف پذیر نیز عرضه خواهد کرد. متأسفانه در مورد این محصول نیز هنوز به هیچ جزئیات بیشتری اشاره نشده است.

در حال حاضر سامسونگ مطرح ترین شرکتی است که در حال کار بر روی گوشی انعطاف پذیر بوده و شایعات زیادی پیرامون این محصول منتشر شده است. بر اساس پیش بینی ها، گوشی انعطاف پذیر سامسونگ سال آینده میلادی عرضه خواهد شد. البته اخیراً موتورولا نیز یک پتنت برای گوشی انعطاف پذیر به ثبت رسانده است و باید دید چه زمانی اطلاعات مربوط به این محصول احتمالی را فاش خواهد کرد. با ورود هواوی به این عرصه، به نظر می رسد بازار گوشی های انعطاف پذیر و تاشو نیز در حال داغ شدن است و در یکی دو سال آینده رقابت سختی بین تولید کنندگان آغاز خواهد شد.