تصاویر جدید سرفیس فون این گوشی را در حالت لپ‌تاپ و گیمینگ نشان می‌دهد

تصاویر جدید سرفیس فون این گوشی را در حالت لپ‌تاپ و گیمینگ نشان می‌دهد

اگر پیگیر اخبار گوشی های هوشمند بوده باشید حتماً اطلاع دارید که چند سالی است شایعات و صحبت های زیادی در خصوص گوشی جدید و نوآورانه مایکروسافت به نام سرفیس فون (Surface Phone) به گوش می رسد، اما این شرکت تا به امروز در برابر این شایعات و گمانه زنی ها سکوت کرده و هیچ اطلاعاتی راجع به این محصول مورد انتظار ارائه نمی دهد.

با توجه به سکوت طولانی مدت مایکروسافت کم کم همه بر این باور رسیده بودند که شاید هیچ وقت گوشی هوشمندی به نام سرفیس فون راهی بازار نشود، تا اینکه در طی چند روز گذشته، مشخص شد این دستگاه با اسم رمز اندرومدا (Andromeda) در دست ساخت بوده و در واقع یک گوشی سرفیس تاشو و انعطاف پذیر خواهد بود.

پیش از این در ماه دسامبر تصاویر رندر شده ای از گوشی تاشو مایکروسافت منتشر شده بود که توسط شخصی به نام دیوید بریر (David Breyer) طراحی شده بودند و البته روز گذشته نیز شاهد انتشار تصاویر رندر شده جدیدی بودیم که کاملاً با آنچه که قبلاً دیده بودیم همسو بودند. اقای بریر تصاویر خود را بر اساس پتنت هایی که مایکروسافت تا به حال ارائه و به ثبت رسانده، طراحی کرده بود. در این بین تصاویر رندر شده ای هم که توسط مهندسین این شرکت طراحی شده اند ما را کاملاً به یاد طراحی های بریر انداخت.

اما خبری که امروز برایتان داریم این است که آقای بریر به تازگی با ارسال توییتی چند تصویر رندر شده جدید را منتشر کرده که سرفیس فون را در دو حالت بسیار جذاب و پرکاربرد نشان می دهد. بر اساس پیش بینی ها، این گوشی می تواند بسته به وضعیتی که در آن قرار دارد، در دو صفحه نمایش خود رابط کاربری مجزایی را نمایش دهد. با توجه به همین نکته، آقای بریر در یکی از تصاویر خود گوشی را در حالت لپ تاپ طراحی کرده که در این حالت صفحه نمایش بالایی به عنوان نمایشگر عمل کرده و صفحه نمایش پایینی هم به یک صفحه کلید تمام و کمال تبدیل می شود. به همین طریق در حالت گیمینگ هم صفحه نمایش پایینی به شکل یک دسته بازی مجازی ایکس باکس تبدیل شده و دیگر لازم نخواهد بود انگشت خود را بر روی نمایشگر اصلی حرکت دهید. باید اعتراف کرد که اگر مایکروسافت بتواند چنین ایده هایی را به شکل درست و بی نقص در سرفیس فون پیاده کند، این گوشی می تواند تبدیل به یک محصول انقلابی شده و دنیای گوشی های هوشمند را به کلی متحول کند.

انتظار می رود سرفیس فون در اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه شود، چرا که مایکروسافت قصد دارد قبل از سامسونگ، بازار گوشی های هوشمند انعطاف پذیر را به دست آورده و جایگاه مناسبی را برای خود دست و پا کند. بر اساس پیش بینی ها، گوشی انعطاف پذیر سامسونگ به نام گلکسی ایکس هم در ماه فوریه 2019 و در کنگره جهانی موبایل بارسلون (2019 MWC) رونمایی خواهد شد.