پسر ۸ ساله بلژیکی در چند قدمی دانشگاه

« لاورن سیمونز » پسر 8 ساله بلژیکی، موفق شده مقطع 6 ساله تحصیلی را در یک سال و نیم به پایان رسانده و از دوره دبیرستان فارغ التحصیل شود. او پس از استراحتی دو ماهه، به دانشگاه خواهد رفت.

نابغه بلژیکی که پدری بلژیکی و مادری هلندی دارد، ضریب هوشی 145 را ثبت کرده و اکنون در کنار جوانان 18 ساله دانش آموخته  دبیرستان به حساب می آید. لاورِن در مصاحبه ای با رادیو RTBF اعلام کرده که موضوع مورد علاقه او ریاضی بوده چون به نظر او ریاضی که شامل آمار، هندسه و جبر است، بسیار گسترده به نظر می رسد.

پدر لاورن درباره او گفته زمانی که پسرش کوچکتر بوده در بازی کردن با سایر بچه ها مشکل داشته و علاقه ای به اسباب بازی ها نداشته. لاورن قصد داشته جراح یا فضانورد شود، ولی اکنون به فکر حوزه های مرتبط با کامپیوتر است. البته والدین او نیز از بابت مسیری که در این زمینه در پیش می گیرد نگران نیستند.

پدر لاورن در این باره گفته:

«اگر او فردا تصمیم بگیرد یک نجار شود، تا زمانی که راضی باشد، ما مشکلی با این موضوع نخواهیم داشت».

در صورتی که لاورن به حوزه کار با کامپیوتر وارد شود، جوان ترین فرد نابغه ای نخواهد بود که استعداد خود را در این زمینه به کار گرفته. پیش از این « تانمای باکشی » کانادایی موفق شده بود در سن 13 سالگی در حوزه هوش مصنوعی در IBM به کار مشغول شود. تانمای سال 2017 بیش از 20 هزار مشترک را به کانال یوتیوب خود جذب کرده بود؛ کانالی که در آن به آموزش کد نویسی می پرداخت.

 

تماشا کنید: پلان؛ شتاب و سرعت بالا چه تأثیری روی بدن انسان دارد؟

The post پسر 8 ساله بلژیکی در چند قدمی دانشگاه appeared first on دیجیاتو.