پلان؛ چرا نباید کلاه ایمنی را برای دوچرخه سواران اجباری کرد؟ [تماشا کنید]

اکثر افراد معتقدند که کلاه ایمنی دوچرخه می تواند جان دوچرخه سواران را نجات دهد. شواهد پزشکی هم به خوبی این فرضیه را تأیید می کنند، چون هرچه باشد، بیشترین آمار مرگ و میر در تصادفات جاده ای و شهری به خاطر برخورد شدید سر با جسم سخت به وجود می آید. با این حال، ماجرا به این سادگی ها هم نیست. در این قسمت از پلان می خواهیم این موضوع را بررسی کنیم. با دیجیاتو همراه باشید.

همان طور که دیدید، اگر بحث آسیب های مغزی را کنار بگذاریم و به سلامت عمومی جامعه توجه کنیم، تحقیقات متعددی نشان می دهند که اجباری کردن کلاه ایمنی برای دوچرخه سواران، هزینه های درمانی عمومی را تا حد زیادی افزایش می دهد. دلیلش این است که با اجباری کردن کلاه ایمنی، افراد علاقه کمتری به دوچرخه سواری نشان می دهند و آمار این ورزش به طور کلی در جامعه کاهش می یابد، و از طرفی بیماری های قلبی عروقی، دیابت و سرطان رواج بیشتری پیدا می کنند، بیماری هایی که به راحتی با دوچرخه سواری و ورزش منظم قابل پیشگیری هستند.

موارد دیگری همچون خطرپذیری بیشتر دوچرخه سواران و بی احتیاطی بیشتر از سوی راننده های خودرو در جاده، وضعیت استفاده از کلاه ایمنی برای دوچرخه سواری را بغرنج تر می کند و به همین دلیل کارشناسان زیادی معتقدند مزایای استفاده از دوچرخه، حتی بدون کلاه ایمنی، بسیار بیشتر از معایب و خطراتش است. شاید بهتر باشد کلاه ایمنی را برای سرنشینان خودروها اجباری کنیم که بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از ضربات مغزی را به خود اختصاص داده اند.

The post پلان؛ چرا نباید کلاه ایمنی را برای دوچرخه سواران اجباری کرد؟ [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.