فردا، آخرین مهلت رجیستری تمامی گوشی های موبایل از جمله سامسونگ!

تمامی برند‌های تلفن همراه تا ساعت 24 سی و یکم فروردین ماه سال جاری وارد طرح رجیستری خواهند شد.

به گزارش رسانه دیجی رو و به نقل از تسنیم، معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:

فارغ از نوع برند، تمام تبلت‌ ها و گوشی های سیم‌کارت خور که قابلیت دریافت تماس یا پیامک را دارند از اول اردیبهشت ماه وارد طرح رجیستری می‌شوند.

حمیدرضا دهقانی‌نیا افزود:

انواع تبلت‌ها اعم از محصولات اپل و تبلت‌های اندرویدی سیم‌کارت خور که در دست مردم وجود دارد ولی از آنها استفاده نمی شود، تا پایان روز جمعه 31 فروردین ماه باید روشن شوند و با سیم‌ کارت صاحب دستگاه یک‌ تماس از آنها برقرار شود تا در شبکه مخابراتی ثبت شود در غیر این صورت سیستم به طور اتوماتیک دسترسی تجهیز این مشترکان را به شبکه اپراتور ها قطع می کند.

وی ادامه داد:

از ابتدای طرح رجیستری تاکنون، 210 هزار و 767 تجهیز در لیست سیاه رجیستری قرار گرفته‌اند و بیشترین مورد، مربوط به موبایل‌های اپل با بیش از 108 هزار مورد بوده است و لیست تفکیک‌ شده‌ سایر برند ها به شرح زیر است:

اپل: 108588 عدد
موتورولا: 10450 عدد
گوگل: 231 عدد
بلک‌بری: 933 عدد
ال‌جی: 20754 عدد
نوکیا: 43944 عدد
هواوی: 25794 عدد
سامسونگ گلکسی اس 9: 79عدد

دهقانی‌نیا افزود:

به تدریج مودم ها، دانگل‌ها و سایر دستگاه‌های سیمکارت خور هم به طرح‌ رجیستری اضافه خواهند شد. با واردکنندگان این دستگاه‌ها صحبت‌هایی شده و آموزش‌های اولیه به آنها داده شده است.

بیشتر بخوانید: هر آنچه باید درباره‌ی طرح رجیستری بدانید؛ از تبعات طرح تا افزایش قیمت و چگونگی رجیستر کردن!

از همین رو اگر گوشی‌ای دارید که فاقد گارانتی رسمی داخلی است، مانند گوشی های هوشمند سامسونگ که دارای گارانتی خاورمیانه هستند، تا فردا فرصت دارید از آن استفاده کرده و داخل همه‌ی اسلات‌های آن سیم کارت بیاندازید و حداقل یک تماس برقرار کنید. در غیر اینصورت گوشی شما دیگر قابل استفاده نخواهد بود!

همچنین از خرید گوشی های بدون گارانتی داخلی خوداری کنید، هر چند که مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری برای خرید گوشی مورد نظر خواهید بود!

نوشته فردا، آخرین مهلت رجیستری تمامی گوشی های موبایل از جمله سامسونگ! اولین بار در دیجی رو. پدیدار شد.