PS5 سونی اواخر سال ۲۰۱۹ معرفی می شود

شرکت سونی آخرین بار در سال 2016 کنسول PS4 Pro را به عنوان قدرتمندترین کنسول بازی معرفی و عرضه کرد. این کنسول قادر است بازیها را با کیفیت 4K به نمایش درآورد و گران قیمت ترین محصول گیمینگ سونی نیز به شمار می رود.

در حالی که پیشرفت PS4 Pro روشن بوده اما نمی توان آن را کنسول نسل جدید سونی دانست. پیشتر سونی تایید کرد روی نسل بعدی کنسول بازی خود به نام PS5 مشغول کار است. اگرچه سونی تاریخ دقیقی برای معرفی مشخص نکرد، اما Hideki Yasuda یکی از تحلیلگران موسسه Ace Economic Research، معتقد است سونی اواخر سال 2019 این کنسول را معرفی می کند.

او اگرچه به این تاریخ اشاره داشت اما افزود ممکن است تاخیرهایی وجود داشته باشد. این موضوع همانند خازن های سرامیکی موجود در اتومبیل یا حتی تلفن هوشمند می باشد. Yasuda نگران است که سونی نتواند تا آن زمان اجزای تولید کاملی را برای کنسول نسل بعدی خود داشته باشد و این امر نیاز به یک برنامه ریزی و استراتژی درستی دارد.

با این حساب کنسول PS4 در اواخر عمر خود قرار داشته و باید بزودی وارد نسل بعدی کنسول ها شویم. احتمالا با رونمایی در سال 2019، عرضه آن در سال 2020 انجام خواهد گرفت و برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

PS5 سونی اواخر سال 2019 معرفی می شود