قلب درد نشانه چیست

قلب درد عصبی

ممکن است در افراد بالای چهل سال حمله های ناگهانی قلبی رخ دهد و دلیل آن توقف و یا کاهش شدید جریال خون در سرخ رگ های قلب است . ولی لزوما این درد قلب عصبی نباید در افراد بالای چهل سال رخ دهد و ممکن است در هر سنی دیده شود ولی احتمال وقوع در افراد بالای چهل سال و در خانم ها سیر صعودی دارد و بیشتر است . میخواهیم با هم علائم قلب درد عصبی و اینکه قلب درد نشانه ی چیست را بررسی کنیم و اینکه تفاوت درد قلب و درد اضطراب در چه چیزی است ؟؟ 

درد قلب و تیر کشیدن قلب بیشتر به دلیل تنگ شدن و بسته شدن رگ ها است و به اصطلاح اسپاسم های کرونری اتفاقم می افتد . درد قلب و تیرکشیدن قلب میتواند دلایل مختلفی داشته باشد و زود از بین برود ، دلایل مانند اضطراب ، مشکلات عضلانی ، استرس و دلشوره ، درد شکم ، تورم ریه و قفسه سینه و … منجرب به درد قلب میشود .

علائم قلب درد عصبی

قلب درد نشانه چیست

قلب درد نشانه چیست

یک لخته کوچک خون میتواند درد شدیدی ایجاد کند و میتواند دلیل لخته در ریه موجب درد در قلب شود . به طور کلی اگر درد در ناحیه قفسه ی سینه با فشار محکم بهتر نشود خطرناک است و باید به پزشک معالج خود مراجعه کنید . درد در زنان گاهی بیشتر است و اگر تیر کشیدن قلب و سوزش در آن ناحیه زیاد است آن را جدی بگیرید و به سادگی از آن نگذرید . عرق کردن کل بدن و احساس ضعف ، غش کردن ، حالت تهوع و سر گیجه و بالا نیامدن نفس و به سختی تنفس کردن از علائم تنگی رگ ها و قلب درد میباشد . در زنان بروز قلب درد با این علائم همراه است و اگر طولانی شود بسیار خطرناک بوده و باید سریعا اقدام به بهبود آن کرد .

 

 تفاوت درد قلب و درد اضطراب

قلب درد عصبی

چیزی که خوب است بدانید اینست که دردی که تیز یا تیر کشنده، مانند سوزن سوزن شدن باشد اغلب به دلیل انسداد قلبی نیست. به خصوص، اگر تیرکشیدن قلب با حرکت یا تنفس بدتر شود، به ندرت می تواند نشان دهنده بیماری عروق کرونر قلب باشد. اگر مشغول مصرف داروي خاصي مثل آنتي‌بيوتيك‌ها هستيد ممكن است اين داروها معده شما را تحت تاثير قرار دهند و آن را اذيت كنند و باعث بروز مشكلات گوارشي شوند در نتيجه احتمالا درد شما يك درد گوارشي خواهد بود. البته يادتان باشد افرادي كه براي مشكلات قلبي قرص يا قرص زيرزباني نيتروگليسيرين مصرف مي‌كنند بايد بدانند كه اين قرص ممكن است روي علائم گوارشي‌شان هم تاثير بگذارد.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

نوشته قلب درد نشانه چیست اولین بار در سایت دانشجو، مرجع علمی دانشجویان ایران پدیدار شد.