تصاویر رندر شده ال جی وی ۴۰ تینکیو؛ بریدگی نمایشگر و حاشیه‌های بسیار باریک

تصاویر رندر شده ال جی وی 40 تینکیو

ال جی امسال سنت شکنی کرده و دو گوشی هوشمند از سری V را روانه بازار کرده است. این دو گوشی ال جی وی 30 اس تینکیو (LG V30S ThinQ) و ال جی وی 35 تینکیو (LG V35 ThinQ) هستند و البته از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به مدل استاندارد وی 30 دارند.

اما جدیدترین مدل از سری V برای سال 2018 به معنای واقعی کلمه، هنوز عرضه نشده و در ادامه سال تحت عنوان ال جی وی 40 تینکیو (LG V40 ThinQ) قرار است روانه بازار شود. با اینکه این گوشی هنوز به صورت رسمی معرفی نشده اما امروز شاهد انتشار تصاویر رندر شده‌ای از آن هستیم که دیدنشان خالی از لطف نیست.

در حالی که در نگاه اول به نظر می‌رسد هیچ خبری از بریدگی بالای نمایشگر نیست، اما اگر کمی با دقت به تصاویر نگاه کنید متوجه خواهید شد که دو طرف بریدگی با استفاده از ترفند نرم افزاری به رنگ مشکی درآمده و از دید پنهان شده است. در دو طرف صفحه نمایش تقریباً هیچ حاشیه‌ای دیده نمی شود و حاشیه پایینی هم در مقایسه با استانداردهای امروزی بسیار باریک طراحی شده است.

LG V40 ThinQ press renders 1

همان طور که در شایعات پیشین هم اشاره شده بود، ال جی وی 40 در مجموع به 5 لنز دوربین مجهز خواهد بود که دو تای آن‌ها در جلو و سه عدد دیگر در پشت بدنه تعبیه شده‌اند. این گوشی دومین و یا سومین گوشی هوشمندی است که از دوربین سه لنزه در پشت بدنه خود استفاده می‌کند. در حال حاضر گوشی هواوی پی 20 پرو با چنین ویژگی‌ای عرضه شده و در ادامه نیز هواوی میت 20 پرو قرار است به دوربین سه گانه مجهز باشد.

در حال حاضر هیچ جزئیات جدیدی در رابطه با دوربین سه گانه وی 40 تینکیو منتشر نشده اما می توان پیش بینی کرد که لنز زاویه باز مخصوص ال جی این بار هم در این ترکیب سه تایی حضور داشته باشد و لنز سوم هم احتمالاً از نوع تله فوتو خواهد بود. البته باز هم اشاره می کنیم که این جزئیات هنوز در هیچ منبعی به صراحت ذکر نشده است.

انتظار می رود ال جی وی 40 تینکیو هم مانند بسیاری از پرچمدارهای امروزی دارای بدنه با پوشش شیشه‌ای در پشت و جلو باشد و اسکنر اثر انگشت هم در پشت بدنه آن تعبیه شود. دکمه مخصوص گوگل اسیستنت که پیش از این در ال جی جی 7 تینکیو معرفی شده بود، کماکان در سمت چپ بدنه و زیر کلیدهای کنترل صدا حضور خواهد داشت. همچنین باز هم مانند ال جی جی 7، دکمه پاور در سمت راست بدنه قرار گرفته اما دیگر خبری از ادغام اسکنر اثر انگشت در آن نخواهد بود.

LG V40 ThinQ press renders 2

ال جی در گوشی جی 40 تینکیو جک 3.5 میلی متری هدفون را کماکان حفظ کرده و هیچ جای تعجبی نخواهد داشت اکر این شرکت کره‌ای از فناوری صوتی quad-DAC هم در گوشی جدید خود استفاده کند، زیرا این فناوری پیش از این در همه گوشی‌های رده بالای ال جی به کار گرفته شده است. تراشه پردازشی اسنپدراگون 845 به احتمال بسیار زیاد وظیفه پردازش اطلاعات وی 40 را بر عهده خواهد داشت در حالی که هنوز هیچ اطلاعاتی از نوع پانل نمایشگر استفاده شده در این گوشی فاش نشده است. شایان ذکر است که پیش از این ال جی وی 30 با پانل P-OLE عرضه شده و ال جی جی 7 هم از پانل LCD استفاده می‌کند.

ال جی احتمالاً روز 16 نوامبر (25 آبان) را برای معرفی رسمی وی 40 تینکیو انتخاب خواهد کرد و در تصاویر رندر شده هم این تاریخ بر روی نمایشگر گوشی دیده می شود. اما با این حال هنوز این تاریخ به صورت رسمی اعلام نشده و هرگونه تغییری ممکن روی دهد.

تصاویر رندر شده ال جی وی 40 تینکیو؛ بریدگی نمایشگر و حاشیه‌های بسیار باریک