شکست سخت گلکسی نوت ۹ در برابر گوگل پیکسل ۲ در تست دوربین

شکست سخت گلکسی نوت 9 در برابر گوگل پیکسل 2 در تست دوربین

گلکسی نوت 9 یکی از بهترین گوشی‌های حال حاضر جهان به شمار می‌رود که در زمینه عکس برداری و فیلم برداری نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد؛ این گوشی با دوربین دوگانه و دیافراگم متغییر از توانایی ثبت تصاویر فوق العاده‌ برخوردار است، اما آیا دوربین این گوشی هوشمند بهترین است؟

گوگل پیکسل 2 ایکس ال سال گذشته عرضه شد و به زودی نسخه جدید این گوشی نیز رونمایی می شود، اما با اینکه یک سال از عرضه‌ی این گوشی به بازار می گذرد و گلکسی نوت 9 تازه به بازار عرضه شده، به نظر می رسد در زمینه دوربین می تواند با پرچمدار سامسونگ رقابت کند و آن را شکست دهد.

در مقایسه‌ی دوربینی که بین گلکسی نوت 9 و پیکسل 2 ایکس ال برگزار شد، در حالت عکس برداری در شب و محیط کم نور، گوشی گوگل توانسته نوت 9 سامسونگ را کنار بزند و تصاویر خیره کننده‌ای ثبت کند. این اتفاق در حالی رخ داده که پیکسل 2 ایکس ال تنها یک دوربین دارد و دیافراگم آن نیز متغییر نیست، اما در مقابل گلکسی نوت 9 با دوربین دوگانه و دیافراگم متغییر همراه شده که به این گوشی اجازه می دهد در شرایط نوری متفاوت، گشودگی دوربین را تغییر دهد و نور بیشتری جذب کند.

به زبان ساده تر، کاری که گلکسی نوت 9 با فناوری های پیچیده نمی تواند به درستی انجام دهد، گوگل با Pixel 2XL با یک دوربین و به سادگی انجام داده است و آن کار چیزی نیست جز ثبت تصاویری با کمترین ایراد!

مقایسه اول:

مقایسه دوم:

مقایسه سوم:

مقایسه چهارم:

مقایسه پنجم:

شکست سخت گلکسی نوت 9 در برابر گوگل پیکسل 2 در تست دوربین