چطور جلوی ریزش فالوورها را در اینستاگرام بگیریم؟

چطور جلوی ریزش فالوورها را در اینستاگرام بگیریم؟

اینستاگرام به طور قطع شبکه‌ی اجتماعی مهمی درمیان کارآفرینان و کسب و کارها تلقی می‌شود. این روزها افزایش فالور همچنان روی بورس است. این کار را می‌توان حتی با خرید فالور هم انجام داد، اما نکته‌ی مهم این است که فالور‌هایی که جمع می‌کنید را نگه دارید! هدف ما از این مطلب هم این است تا نکاتی را در مورد نحوه‌ی از دست ندادن فالورها برای‌تان عنوان کنیم.

باید به یاد داشته باشید که ممکن است هر چه فالور بیشتری جمع کنید، افراد بیشتری شما را آنفالو کنند.

بیوی جذاب: برداشت اول خوب، بسیار مهم است، این نکته درمورد شبکه‌های اجتماعی هم صدق می‌کند. بیوی اینستاگرام اولین چیزی است که افراد بعد از وارد شدن به اکانت شما مشاهده می‌کنند، پس حواس‌تان خیلی به آن باشد.

تعادل را رعایت کنید: یکی از مسائل مهم این است که تعادل را در پست گذاشتن رعایت کنید. نه افراط کنید نه تفریط. منظورمان این نیست که صبح تا شب پست بگذارید، بلکه پست گذاری‌تان منظم باشد. هم حواس‌تان باشد که خیلی میان پست‌های‌تان فاصله نیوفتد، هم اگر تقاضا و تعداد فالور‌های‌تان نسبتا کم است در روز بیش از یکی، دو پست نگذارید.

تا جایی که می‌توانید مشارکت کنید: شبکه‌ی اجتماعی یعنی جامعه‌ای آنلاین از افرادی با علایق مشابه که از یک وب سایت یا تکنولوژی‌های دیگر برای ارتباط با هم و به اشتراک گذاری اطلاعات استفاده می‌کنند. بنابراین ارتباط مداوم با فالورها، گام مهمی در حرکت به سمت اهداف اینستاگرامی‌تان است. پست‌های‌شان را لایک کنید، زیر عکس‌های‌شان کامنت بگذارید و برای نشان دادن اهمیت‌تان، پاسخ کامنت‌های آن‌ها را در زیر پست‌های خودتان بدهید.

مرتبط پست کنید: در زمینه‌ی کاری خودتان پست بگذارید. دلیل اینکه مردم شما را دنبال می‌کنند محتوایتان است؛ آن‌ها از تماشای عکس‌هایی با تم کاری شما لذت می‌برند. اگر عکس‌های نامرتبط پست کنید ممکن است شما را آنفالو کنند.

کیفیت مقدم بر کمیت: عکس‌هایی با کیفیت بالا و ویدئو‌هایی با رزولوشن بالا بگیرید. کیفیت بر تعداد پست‌هایی که آپلود می‌کنید مقدم است؛ چرا که همانطور که مشخص است، اینستاگرام پلتفرمی بصری است و حفظ کیفیت برای حفظ فالور‌های‌تان بسیار اهمیت دارد.

خودتان باشید: زندگی دروغین را به نمایش نگذارید. مثل یک آدم عادی زندگی کنید. زندگی‌های ساختگی خیلی دوام نمی‌آورند. و همه دیر یا زود متوجه این موضوع شده و شما را آنفالو خواهند کرد.

خیلی سلفی آپلود نکنید: متوالی و بی‌وقفه سلفی پست نکنید. هیچ کس دوست ندارد یک نفر را به ترتیب و پشت سر هم در شرایط مختلفی مشاهده کند.

به درستی از هشتگ‌ها استفاده کنید: از هشتگ‌هایی مناسب با پست‌ها و تم کاری‌تان استفاده کنید و همینطور حواس‌تان به هشتگ‌های ممنوع نیز باشد.

خیلی تبلیغات نکنید: صحبت بیهوده در مورد برندتان و تبلیغ زیاد دیگر صفحات باعث اعصاب خوردی فالورها شده و آن‌ها را از دست خواهید داد.

هرکس دلیلی برای آنفالو کردن شما دارد. گاهی اوقات اصلا به چیزی که پست می‌کنید و می‌نویسید ارتباطی ندارد. اما خوب است که به جهت پیشگیری از آنفالو شدن، موارد بالا را در نظر داشته باشید.

چطور جلوی ریزش فالوورها را در اینستاگرام بگیریم؟