بلاب ماهی

 زشت‌ترين موجود دريايی

در محیط زیست موجودی صورتی رنگ ، ژله ای ، چاق و چله ، تبل و بی خاصیت پیدا شده که برای جذب محبت به این موجود جیب دریای لقب زشت ترین موجود دریای داده اند . این ماهی صورتی بیچاره دارای بینی چاق و بزگ و لب های آویزان و ناراحت است و شاید این ناراحتی به خاطر کم شدن تعدادشان و رو به انقراض رفتن این نسل از ماهی باشد . اسم این ماهی زشت بلاب ماهی است .

حباب ماهی

بلاب ماهی

بلاب ماهی

اندازه ی بلاب ماهی در اکثر مواقع بین 20 تا 30 سانتی متر است و هیچ گوشتی در بدن این موجود نیست و بیشتر از بافت ژلاتینی و لزج تشکیل شده است ، این ماهی برای پیدا کردن غذا نیاز یه مصرف انرژی زیادی دارد ولی با خصوصیت تبلی که دارد تلاشی برای تغذیه خود نمیکند و فقط وقتی در تقلا و جا به جایی هست هر چیزی که در جلوی دست دارد را میخورد تا فقط کمی سیر شود . بلاب ماهی در مقابل تور ماهی گیر ها همیشه تسلیم است و به دام می افتد برای همین هم نسل آنها رو به انقراض است . بیشتر در آب های استرالیا و نیوزلند دیده میشود و در عمق ششت صد تا هزار و دویست متری زندگی میکند .

بلاب ماهی از شاخه ی طنابداران است و در رده ی برتوبالگان قرار دارد . حباب ماهی دارای بدن کیسه ای نیست تا بتواند شناور روی آب بماند ولی از طرف دیگر بدن این ماهی چگالی خیلی کمی دارد و همین سبب شده تا به حباب ماهی کمک کند تا راحت در نزدیکی بستر آب معلق بماند . غذای خود را از بین سخت پوستان انتخاب میکند البته اگر تلاشی برای پیدا کردن غذا بکند !!! به طور کلی شاخه ی ماهییان به دو دسته ی طنابداران و بی مهرگان تقسیم میشود . مهره داران یا همان طنابداران یک طناب عصبی کوچک و به شکل تو خالی در پشت خود دارند. مهره داران نسبت به دسته های دیگر ماهییان دارای تکامل بیشتری هستند . وجود طناب پشتی ، قلب ، دستگاه عصبی ، شکافت های آب ششی  و دم از ویژگی های طنابداران است که نسبت به بقیه قرت بیشتری به این گونه از آبزیان بخشیده است .

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

نوشته بلاب ماهی اولین بار در سایت دانشجو، مرجع علمی دانشجویان ایران پدیدار شد.