چه کسانی کاربران اصلی اینستاگرام هستند؟

چه کسانی کاربران اصلی اینستاگرام هستند؟

اینستاگرام، مخصوصا در 4 سال گذشته، شاهد رشد روزافزونی بوده. این شبکه‌ی اجتماعی در سال 2017 به 800 میلیون و امسال یعنی در سال 2018 به آمار 1 میلیارد کاربر ماهانه دست پیدا کرده؛ پس می‌توان گفت که اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در سراسر دنیاست. اما سوالی که پیش می‌آید این است که این میلیون‌ها نفری که روزانه در اینستاگرام می‌چرخند چه کسانی هستند؟ چه کسانی بیشترین استفاده از این پلتفرم را دارند و چرا؟

آمار کاربران اینستاگرام بر اساس موقعیت مکانی

75% از کاربران اینستاگرام خارج از آمریکا هستند. بیش از 60% کاربران به طور روزانه وارد اینستاگرام می‌شوند. 35% از کاربران روزانه چند پست گذاشته و 24% از آن‌ها روزی یک پست می‌گذارند. آمریکا حدود 89 میلیون کاربر فعال در ماه دارد و پس از آن برزیل و روسیه در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. ترکیه هم با 16 میلیون کاربر فعال ماهانه رتبه‌ی چهارم را به خود اختصاص داده.

آمار جنسیتی کاربران اینستاگرام

مردان و زنان همه اینستاگرام را بهترین راه برای به اشتراک گذاشتن لحظات با دوستان‌شان می‌دانند. اما در این بین زنان اندکی بیشتر از اینستاگرام استفاده می‌کنند. مطالعات نشان می‌دهند که 31% از زنان و 24% از مردان به طور منظم برای به اشتراک گذاری، لایک کردن و پست گذاشتن از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

آمار سنی کاربران اینستاگرام

55% از کاربران فعال رنج سنی 18 تا 29 سال دارند. آمار بزرگ بعدی اینستاگرام را افراد 30 تا 49 ساله به خود اختصاص داده‌اند.

از این آمار می‌توان نتیجه گرفت که بیشترین کاربران اینستاگرام جوانان و نوجوانان هستند. 15% از کاربران فعال جهانی اینستاگرام زنان بین 18 تا 24 سال می‌باشند.

نتیجه گیری

اگر کسب و کار شما مربوط به نوجوانان، زنان و جوانان است، پس اینستاگرام راهی عالی برای تبلیغ کسب و کار برندتان و پیدا کردن مشتری‌های جدید است.

چه کسانی کاربران اصلی اینستاگرام هستند؟