روبات پوشیدنی ال جی شما را قوی‌تر می‌کند!

ال جی در مراسم IFA 2018 روباتی را معرفی کرد که CLOi Suitbot نام دارد و در واقع یک پوشیدنی، همانند لباس‌های اسکلت خارجی (Exo-skeleton) که در بازی‌های کامپیوتری به وفور دیده‌اید، محسوب می‌شود. به گفته‌ی ال جی، این اولین روبات انسان محور است که برای صنعت و سیستم بهداشت طراحی شده و می‌تواند به تنهایی راهروها و مسیرهای مختلف را شناسایی کنند.

شرکت LG، سال گذشته در استارت آپ SG Robotics سرمایه‌گذاری کرد که هدف آن عبور از محدودیت‌های بدن انسان بود و CLOi SuitBot با همکاری این استارت‌آپ طراحی شده است. این “لباس” به خوبی در تن کاربر جای می‌گیرد و دارای مفاصل چرخنده در جهت بهبود حرکت و قدرت اندام‌های تحتانی او خواهد بود.

پوشیدن و در آوردن روبات نیز بسیار آسان طراحی شده: کفش‌های آن صندل مانند هستند و با توجه به توده‌ی بدنی کاربر، روبات خودکار تنظیم می‌شود. این یکی از تفاوت‌های کلیدی این روبات با نمونه‌های مشابه دیگر است.

نکته‌ی شایان ذکر و بسیار جالب دیگر این پوشیدنی این است که قابلیت اتصال به دیگر روبات‌های LG برای شکل دادن یک شبکه‌ی هوشمند مفید برای انتقال اطلاعات و ابزار مورد نیاز در محل کار، همانند اطلاعات لجستیک، توزیع و ساخت را دارد.

این روبات تا 5 سپتامبر در رویداد IFA در برلین در معرض نمایش خواهد ماند.

روبات پوشیدنی ال جی شما را قوی‌تر می‌کند!