گوگل کروم ۶۹ به مناسبت ۱۰ سالگی کروم عرضه شد

در روز 4 نوامبر سال 2008، گوگل کروم معرفی شد؛ این به این معنی است که دیروز، سالگرد ده سالگی این مرورگر محبوب بود و از این رو، گوگل یک به روز رسانی جدید برای این آن ارائه داد که رابط کاربری آن را به روز رسانی و چندین خصوصیت جدید به آن اضافه کرده است.

ظاهر جدید کروم از طرح Google Material 2 پیروی می‌کند. Google Material اول در سال 2014 معرفی شد و در واقع یک سری از اصول طراحی و نحوه‌ی اجرای آن هاست که محصولات گوگل از آن پیروی می‌کنند. این اصول که علاوه بر ظاهر، به نحوه‌ی ارتباط کاربر با محصول توجه دارند، در طول زمان بهینه سازی شده‌اند تا تجربه‌ی کاربر را بهبود بخشند. در این به روز رسانی رابط کاربری بهبود یافته، رنگ‌های جدید و هم‌چنین تغییراتی در محل قرار گرفتن خصوصیات مختلف برای دسترسی آسان‌تر دیده می‌شود. به نظر نمی‌رسد که این تغییرات برای کاربرانی که از قبل از کروم استفاده می‌کردند چندان چشم‌گیر باشند و فقط در جهت بهینه‌سازی کارکرد این مرورگر اعمال شده‌اند.

پیش‌نمایشی از ظاهر جدید کروم

یکی از به روز رسانی‌های مهم، مربوط به قسمت مدیریت پسورد گوگل است. این قسمت هم‌اکنون می‌تواند به شکل بهتری نیاز شما به یک رمز عبور در صفحات را تشخیص دهد و در زمان ثبت نام در سرویس‌های جدید، کروم می‌تواند برای شما پسورد تصادفی تولید کرده و آن را برای شما ذخیره کند تا امنیت شما بهبود یابد.

هم‌چنین، قسمت Autofill که در بسیاری از مواقع کار کاربران را بسیار آسان‌تر می‌کند، بهینه‌سازی شده تا شما فرم‌های کمتری را خودتان تایپ کنید!

گوگل کروم 69 به مناسبت 10 سالگی کروم عرضه شد