اپلیکیشن پینترست؛ ایده‌های ناب زندگی شما

بررسی اپلیکیشن پینترست

امروزه در دنیای اپلیکیشن‌ها هر روزه شاهد معرفی یا توسعه‌ی اپلیکیشن جدیدی هستیم که در رقابت با سایرین هر کدام می‌خواهند قابلیت‌های بیشتری را نشان دهند و در نتیجه کاربران بیشتری را از آن خود کنند. یکی از این اپلیکیشن‌ها، پینترست نام دارد که برای بسیاری از مردم دنیا شناخته شده است. شما می‌توانید از این اپلیکیشن در کارهای روزمره و در مسائل مختلف ایده بگیرید و تصاویر مورد علاقه خود را ذخیره و یا آپلود کنید. در ادامه می‌خواهیم شما را با این اپ پرکاربرد بیشتر آشنا کنیم و نقاط قوت و ضعف آن را بررسی نماییم. پس با دیجی‌رو همراه باشید.

لازم به ذکر است که اپلیکیشن پینترست در گذشته فیلتر بود و ورود به آن تنها با فیلترشکن‌ها میسر می‌شد. اما اکنون این سرویس رفع فیلتر شده است، هرچند که هنوز هم هر از گاهی برنامه متوقف می‌شود که به نظر می‌رسد دلیل آن اختلالات اینترنت کشور باشد!

پس از نصب و راه اندازی اپلیکیشن پینترست، ابتدا با صفحه‌ای رو به رو خواهید شد که چندین روش برای ورود و ثبت نام را به شما نشان می‌دهد. یکی از این گزینه‌ها وارد شدن به اپ پینترست از طریق گوگل می‌باشد و روش دیگر ورود با فیس بوک است. در این روش شما باید حساب کاربری فعالی را در فیس‌بوک داشته باشید تا اکانت پینترست خود را با آن تایید نمایید. اما راه دیگر ورود با آدرس ایمیل است. در این روش ابتدا آدرس ایمیل خود را وارد می‌کنید و پس از آن شما به اپ پینترست دسترسی خواهید داشت و می توانید از امکانات آن استفاده نمایید.

در ابتدای وارد شدن به این اپلیکیشن، ابتدا لیستی به شما ارائه می‌شود که می‌بایست از بین دسته‌های معرفی شده علایق خود را انتخاب کنید تا به‌روز‌ترین عکس‌ها و پست‌های مورد علاقه‌ی شما در صفحه‌ی هوم نشان داده شود. از دسته‌بندی‌های آن می‌توان به دسته آشپزی، تناسب اندام، استایل‌ها و غیره اشاره کرد. در انتخاب دسته‌ها می‌توانید حداقل پنج دسته مورد علاقه‌ی خود را ثبت کنید. پس از هر بار خروح از این اپلیکیشن و ورود دوباره، با پست‌ها و تصاویر به‌روز‌تری از دسته‌بندی‌های مورد علاقه‌ی خود رو به رو خواهید شد.

با ورود به صفحه‌ی فالویینگ‌ها، شما می‌توانید ایکون افرادی را که پینترست شما را دنبال می‌کنند، مشاهده نمایید. در قسمت اکسپلور نیز می‌توانید موارد مورد نظر خود را جستجو کنید. پس از چستجوی کلمه‌ی مورد نظرتان، در این قسمت با سه بخش مربوط با گزینه‌ی مورد جستجوی خود رو به رو خواهید شد. در بخش اول افرادی که نام کاربری آن‌ها کلمه‌ی مورد نظر شماست، نمایش داده می‌شود . در بخش دوم  تصاویری که با نام کلمه‌ای که جستجو کرده‌اید ثبت شده، نمایش داده خواهد شد و در بخش سوم دسته بندی هایی که به نام آن کلمه ذخیره شده را خواهید دید.  شما با لمس گزینه ی فالو که در صفحه ی کاربری افراد ثبت شده، می توانید آن ها و پست هایشان را دنبال کنید. با لمس هر تصویر با گزینه هایی رو به رو خواهید شد؛ گزینه ی اول ذخیره آن تصویر در گالری صفحه کاربری خود می باشد که با لمس آن، تصویر مورد نظر در یک البوم در صفحه کاربری شما ذخیره می شود. با لمس گزینه‌ی ارسال می توانید لینک پست را از طریق اپلیکیشن های موجود در گوشی خود با دیگران به اشتراک بگذارید. از دیگر گزینه ها شامل کپی لینک و ریپورت کردن پست می باشد و البته دانلود پست. با لمس کلمه‌ی دانلود نیز، تصویر در گالری شما دانلود خواهد شد.

از جمله ضعف این برنامه این است که گاهی علی رغم اینکه کلمه ی دانلود را لمس کرده اید تصویر برای شما به گالری منتقل  نخواهد شد و برای دانلود شدن نیاز است که چند بار این عمل را تکرار کنید. این اپلیکیشن به سرعت اینترنت تقریبا بالایی نیاز دارد. در صفحه ی کاربری خود و در سمت بالای آن شما با ایکونی به شکل + رو به رو خواهید شد که با لمس آن می توانید تصویر دلخواهتان را در پینترست و در صفحه کاربری خود آپلود کنید و یا آلبوم خاصی را بسازید و تصاویری را به آن ها اضافه کنید و حتی این امکان به شما داده شده که بتوانید بدون استفاده از تصویر گالری خود برای آپلود، تصویری را از وبسایت ها انتخاب کنید و لینک آن را کپی کرده و در جای معین قرار دهید. سپس شما آن تصویر را در صفحه کاربری خود مشاهده خواهید کرد.

در قسمت اعلانات، اپلیکیشن پینترست به شما تصاویری را نشان خواهد داد که در دفعات قبل مشابه آن‌ها را جستجو کرده و یا ذخیره نموده‌اید. با باز کردن هر تصویر با صفحه‌ای که زیر تصویر قرار گرفته است رو به رو خواهید شد که در آن تصاویری است که به تصویر انتخاب شده توسط شما شباهت دارد. در دسته بندی های پینترست با گزینه های پرکاربری رو به رو خواهید شد، مانند دستور پخت غذا ها و تزیین خانه  و غیره. در گوشه‌ی بالای پینترست با ایکن چتی رو به می‌شوید که با ورود به آن ابتدا نام کاربری کسی که مخاطب پیام شماست را می‌بایست انتخاب کنید. پس از آن می توانید پیام خود را بنویسد و پیام خود را ارسال کنید. همچنین با لمس آیکن صفحه‌ی کاربریتان می‌توانید تصویر اکانت خود را تغییر دهید.

با ورود به تنظیمات پینترست با گزینه های فراوانی رو به رو خواهید شد اعم از ادیت پروفایل خود که میتواند نام و نام کاربری خود را تغییر دهید و یا ویرایش تنظیمات که در آنجا می توانید آدرس ایمیل خود و یا پسورد و جنسیت و غیره را از این طریق عوض کنید. همچنین اگر با مشکلی حین کار با پینترست مواجه شدید می توانید از این قسمت آن را گزارش دهید.

در نهایت اگر تصمیم گرفته اید که از صفحه ی کاربری خود خارج شوید می بایست از طریق این صفحه گزینه لوگ اوت را انتخاب کرده و از اکانت خود خارج شوید.

اپلیکیشن پینترست؛ ایده‌های ناب زندگی شما