افزایش طول عمر انسان با کشف تکنیکی جدید

کشف تکنیکی جدید برای افزایش طول عمر انسان

درمان انقلابی و احیا کننده‌ی جدیدی که می‌تواند منجر به افزایش طول عمر انسان‌ها شود، از سال 2020 تحت کارآزمایی بالینی قرار خواهد گرفت.

این پروسه که توسط پروفسور David Sinclair و همکاران‌ش در دانشگاه هاروارد توسعه یافته، شامل احیا و بازسازی بدن انسان به وسیله‌ی برنامه نویسی دوباره‌ی سلول‌ها می‌شود.

علاوه بر افزایش طول عمر انسان، این تکنیک همچنین پتانسیل بازسازی اندام‌ها، درمان از کار افتادگی و حتی بارور شدن دوباره‌ی افراد مسن را نیز دارد.

این درمان که هزینه‌اش به اندازه‌ی یک فنجان قهوه‌ی روزانه است، تخمین زده می‌شود که تا حدود 5 سال آینده در دسترس عموم قرار بگیرد.

کلید اثر بخشی این درمان در مولکول نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید (NAD) است که در حال حاضر برای درمان بیماران مبتلا به پارکینسون استفاده می‌شود.

با این حال طبق گفته‌ی پروفسور سینکلر، این تحقیقات همچنان نیازمند آزمایشات و بررسی‌های بیشتر است.

به گفته‌ی وی:

ما توصیه نمی‌کنیم مردم سر خود از پیش ماده‌های NAD استفاده کنند چرا که این پیش ماده‌ها هنوز به طور رسمی بی‌خطر بودن‌شان آزمایش نشده.

انتظار می‌رود که آزمایشات انسانی این درمان جدید از حدود 2 سال دیگر آغاز ‌شود. اینکه این روش درمانی در افزایش طول عمر انسان‌ها موثر واقع می‌شود یا خیر، در آینده زمان مشخص می‌کند.

 

افزایش طول عمر انسان با کشف تکنیکی جدید