آیا صفحات پرایوت (خصوصی) در اینستاگرام فالور بیشتری جذب می‌کنند؟

آیا صفحات پرایوت(خصوصی) در اینستاگرام فالور بیشتری جذب می‌کنند؟

خیلی از اکانت‌های اینستاگرام با میلیون‌ها یا هزاران فالور، صفحه‌ی خود را پرایوت می‌کنند. دلیل این کار آن‌ها چیست؟ خصوصی کردن صفحه‌ای با این حجم از دنبال کننده به چه خاطر می‌تواند باشد؟ در ادامه با دلایل این کار و اینکه آیا شما هم باید صفحه‌تان را از پابلیک به پرایوت تغییر دهید با دیجی‌رو همراه باشید.

1- پرایوت کردن صفحه برای افزایش فالور

دلیل اصلی پرایوت بودن( خصوصی بودن) اکانت‌های بزرگ، جذب بیشتر فالور است. چراکه مثلا وقتی یکی از فالور‌های این صفحه عکسی را برای دوست‌ش به اشتراک می‌گذارد، نفر دوم برای دیدن عکس باید آن اکانت را دنبال کند. اما اگر صفحه پابلیک باشد دیگر نیازی به انجام این کار نیست.

پرایوت شدن نوعی حس مرموز بودن نیز ایجاد می‌کند، چرا که بیو یا تبلیغی که از آن صفحه در صفحه‌ای دیگر می‌بینید برای‌تان جالب بوده و از همین رو دوست دارید محتویات درون آن پیج را هم مشاهده کنید.

اگر یک نفر سر از صفحه‌ای پرایوت با میلیون‌ها یا هزاران فالور در‌بیاورد، احتمالا با خودش فکر می‌کند که حتما دلیلی دارد که این همه آدم این صفحه را دنبال کرده‌اند، پس او هم دکمه‌ی فالو کردن را کلیک می‌کند و بدین ترتیب استراتژی پرایوت بودن صفحه جواب می‌دهد.

2- پرایوت کردن صفحه برای نگه داشتن فالورها

دلیل دوم پرایوت بودن یک اکانت محبوب اینستاگرامی این است که باعث می‌شود دنبال کنندگان صفحه را آنفالو نکنند.

آنفالو کردن یک صفحه‌ی پابلیک آسان است، اما وقتی کاربران بخواهند صفحه‌ی پرایوت را آنفالو کنند اینستاگرام همچین پیامی نشان می‌دهد: اگر نظرتان را عوض کنید، باید برای دنبال کردن این کاربر باید دوباره درخواست بدهید.

3- پرایوت کردن صفحه برای حفاظت از محتوا

دلیل دیگر پرایوت کردن، حفاظت کردن از محتوا و به نوعی ایجاد حق کپی رایت است. البته به طور قطع نمی‌توان مطمئن بود که کسی از پست‌های شما در صفحه‌ی خودش استفاده می‌کند یا خیر، اما به هر حال پرایوت کردن در این زمینه کنترل بیشتری بر روی محتوای پیج‌تان به شما می‌دهد.

4- پرایوت کردن صفحه برای اجتناب از ریپورت شدن

اینستاگرام روز به روز در مورد مسدود کردن کاربرانی که قوانین را زیر پا می‌گذارند جدی‌تر می‌شود، بنابراین افراد برای جلوگیری از مسدود شدن، صفحه‌ی خودشان را پرایوت می‌کنند.

این کار برای صفحاتی که پست‌های توهین آمیز و مشکل دار می‌گذارند رایج‌تر است. با این کار صفحه‌ی این افراد توسط کسانی که دنبال کننده‌شان نبوده و به طور اتفاقی با پیج این افراد رو به رو می‌شوند، بلاک و ریپورت نمی‌شود.

آیا شما هم باید با اکانت ایسنتاگرام‌تان را پرایوت کنید؟

این موضوع قدری پیچیده است. پرایوت کردن بیشتر برای اکانت‌های بزرگ و محبوب جواب می‌دهد، چرا که این اکانت‌ها به هر حال هزاران یا میلیون‌ها فالور داشته و تنها کاری که لازم است انجام دهند این است که محتوای خوبی پست کنند.

پرایوت کردن بستگی به نوع محتوا نیز دارند. مثلا اکانت‌هایی که پست‌های meme یا همان کمیک می‌گذارند درصد به اشتراک گذاری پست‌های‌شان بالاست و بنابراین پرایوت کردن اکانت‌شان ممکن است به سودشان باشد.

توجه داشته باشید که استراتژی پرایوت کردن اکانت به هیچ عنوان برای برندها و کسب و کار‌ها توصیه نمی‌شود، چرا که با این کار پست‌های‌تان دیگر در قسمت اکسپلور اینستاگرام به نمایش در نخواهد آمد و با دیدن پرایوت بودن خیلی از افراد ممکن است از دنبال کردن و سر زدن به پیج شما منصرف شوند.

اگر خیلی صفحه‌ی محبوبی ندارید، بهتر است که پاپلیک مانده و از راه‌های دیگری برای افزایش و جذب فالور استفاده کنید و به طور کلی پرایوت بودن فقط برای اکانت‌های شخصی افراد عادی توصیه می‌شود.

آیا صفحات پرایوت (خصوصی) در اینستاگرام فالور بیشتری جذب می‌کنند؟