اپل هم از سیاست های ترامپ و راه اندازی جنگ اقتصادی با چین گلایه کرد

اپل هم از سیاست های ترامپ و راه اندازی جنگ اقتصادی با چین گلایه کرد

پس از عبور از آمازون و گوگل، دونالد ترامپ این بار به سراغ اپل رفته است تا به وسیله آن جنگ اقتصاد‌ی‌ای که راه انداخته را شعله‌ور تر کند! کمپانی اپل امروز یک نامه به دفتر نماینده تجاری ایالات متحده ارسال کرده که در آن بیان داشته، تعرفه های پیشنهادی رئیس جمهور و اعمال تعرفه های 200 میلیاردی بر روی کالاهای چینی بر روی تولیدات اپل مانند اپل واچ، هوم پاد، ایرپاد و اپل پنسیل تاثیر مستقیم می گذارد. علاوه بر این، شارژر ها، کابل ها و لوازم جانبی دیگر نیز از این تعرفه‌ها در امان نیستند.

اینطور که گفته شده، اعمال تعرفه ها باعث افزایش قیمت این محصولات در ایالات متحده خواهد شد و مصرف کنندگان مجبور خواهند بود در ازای خرید این محصولات، هزینه بیشتری صرف کنند.

مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک چندین بار در سال جاری با Trump دیدار کرده و اینطور که گزارش شده مستقیما به رئیس جمهور گفته است که راه اندازی جنگ تجاری با چین ایده بدی است. ترامپ نیز به اپل قول داده که آیفون را در لیست اعمال تعرفه نخواهد گذاشت. جالب است بدانید که خود ترامپ از دو آیفون برای ارسال توییت در توییتر استفاده می کند!
در ادامه قسمتی از متن نامه اپل به دفتر تجاری آمریکا آمده است:
بسیار دشوار است که ببنیم اعمال تعرفه ها چگونه به کمپانی های امریکایی و خود آمریکا و حتی مصرف‌کنندگان آسیب می‌رساند. ما امیدواریم که این اقدام مورد بازبینی قرار گیرد و دولت تغییراتی در سیاست های خود اعمال کند.

اپل هم از سیاست های ترامپ و راه اندازی جنگ اقتصادی با چین گلایه کرد