زشت ترین ماهی

عجیب ترین ماهی دنیا

در اقیانوس ها جانداران بسیار زیاد و عجیب و غریبی وجود دارند که بسیاری از آنها حتی دیده و شناخته نشده اند ولی تعدادی از آنها به وسیله ی غواص های ماهر و دوربین های حرفه ای با گذشت زمان های طولانی کشف و از آنها عکس برداری شده است. غواضان علاوه بر فیلمبرداری از اعملق اقیانوس ها در جستجوی یافتن مکانی ناسب برای قرار دادن دوربین های خود هستند تا بتوانند چندین روز دوربین ها را رها کنند بدون آنکه صدمه ای به دوربین ها برسد. پس از چند روز آنها میتوانند تصاویر و فیلم هایی رو ببینند که مجوب شگفتی میشود. این کار برای این است که موجودات باید احساس امنیت کامل کنند تا از لانه و مخفی گاه خود خارج شوند و به دنبال غذا بگردند. بعضی از موجودات در تاریکی به اعماق اقیانوس می آیند و به دنبال طعمه خو میگردند. پس با کار گذاشتن دوربین در طولانی مدت میتوان عجیب ترین و حتی زشت ترین ماهی ها را دید.

زشت ترین ماهی

در اعماق آب های آزاد ماهی هایی هستند که در دسته ی زشت ترین ماهی دنیا قرار گرفته اند، در ادامه به چند رتبه ی اول زشت ترین ماهی های دنیا میپردازیم. فدرستوف دانشمند و پژوهشگر مشهور روسی با جستجوی فراوان توانسته است ماهی های بسیار عجیب و ترسناکی را که در قسمت میانی آب های آزاد که تاریکی مطلق در آنجا حکم فرما است کشف کند. بسیاری از ماهی های کشف شده توسط این دانشمند روسی بسیار خطرناک بوده ولی باز هم به عقیده ی او ماهی ها موجوداتی زیبا هستند و هر کدام زیبای منحصر به فردی دارند. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که بعضی از ماهی ها مانند بلاب ماهی زشت و بعضی دیگر نظیر قلابچه ماهی ترسناک هستند.

زشت ترین ماهی

بلاب ماهی

بلاب ماهی

دو ماهی قلابچه ماهی و بلاب ماهی در دسته زشت ترین ماهی قرار دارند. بلاب ماهی، یک ماهی تپل و لزج است که آب های قاره ی استرالیا دیده میشود. بلاب ماهی دارای بدنی ژلاتینی است و از روی تنبلی و وزن سنگینش به راحتی به درون دام و تور می افتد و یکی از دلایل اصلی انقراض اینگونه ماهی همین است. یکی از خصوصیت های جالب بلاب ماهی بدن بادکنی آن است و این ویژگی باعث شده علارقم چاقی بتواند مثل بادکنک یا توپ بادی در اقیانوس شناور باشد. غذای بلاب ماهی تمامی جانور یا گیاهانی است که در هنگام قلط زدن میخورند.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

نوشته زشت ترین ماهی اولین بار در سایت دانشجو، مرجع علمی دانشجویان ایران پدیدار شد.