مصرف همزمان بیسموت و امپرازول

مصرف امپرازول

هنگام مصرف دارو باید مراقب عوارض مصرف همزمان بعضی از دارو ها با یکدیگر باشید و بدون تجویز دکتر و خودسرانه دارو ها را با یکدیگر مصرف نکنید. گاهی عوارض ناخوشایند مصرف دارو ها با هم نه تنها به درمان بیماری کمک نمیکند بلکه بیماری به بیماری قبلی اضافه میکند. بیماری های معده بیماری شایعی است که بسیاری از مردم را درگیر خود میکند و برای درمان بیماری معده راه های زیادی وجود دارد ولی مصرف دارو بدون تجویز پزشک متخصص توصیه نمیشود. یکی از دارو هایی که برای بیماری معده استفاده میشود امپرازول است. کم و زیاد شدن اسید معده میتواند بیماری های مختلف ایجاد کند ولی با مصرف امپرازول میتوان میزان ترشح اسید معده را کاهش داد و به آسیب دیدگی قسمت های از مری که بر اثر اسید معده اتفاق می افتد کمک کرد. در ادامه در مورد مصرف همزمان بیسموت و امپرازول صحبت میکنیم.

عوارض مصرف امپرازول

مصرف امپرازول

مصرف بیسموت

یکی از عامل های شایع درد معده رژیم های نادرست و تغذیه های نا مناسب است. متاسفانه با رژیم های خودسرانه زخم معده ای ایجاد میشود که سالیان سال فرد را درگیر خود میکند. با مصرف قرص بیسموت میتوان بسیاری از زخم های معده و روده را درمان کرد. مصرف همزمان قرص بیسموت با دارو های دیگری که برای عفونت های گوارشی است مشکلی ایجاد نمیکند. داروی بیسموت اکثرا به صورت قرص تهیه و مصرف میشود. قرص بیسموت ایدمعده را خنثی میکند. میزان مصرف این دارو بسیار مهم است و باید با تجویز پزشک مصرف شود. دوره ی مصرف این دارو بیست و هشت روز است و در صورت عدم بهبود باید دوباره بیست و هشت روز دیگر وصرف شود. قرص بیسموت را قبل از میل نهار و شام مصرف کنید.

مصرف همزمان بیسموت و امپرازول

بیسموت و امپرازول

مصرف همزمان بیسموت و امپرازول

در صورتی که بدن شما به مصرف دارو حساسیت شدیدی میدهد بدون نسخه و تجویز پزشکی از امپرازول استفاده نکنید. عوارض مصرف داروی امپرازول ایجاد افسردگی و نا امیدی نسبت به زندگی ، بی خوابی ، پرخاشگری و عصبانیت شدید ، توهم ، اضطراب و بی قراری و … است. تغییری که داروی امپرازول در کارکرد بدن ایجاد میکند بیرون روی یا اسهال ، یبوست ، شکم درد ، حالت تهوع و … است. دوز مصرف این دارو باید با تجویز دکتر باشد و به صورت خودسرانه مصرف نشود. دارو را در محیط اتاق و دور از نور خورشید نگهداری کنید. از مصرف همزمان بیسموت و امپرازول تا جای ممکن خودداری کنید اگرچه مصرف این دو دارو با یک هدف است ولی با هم مصرف نشود بهتر است.

 

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

نوشته مصرف همزمان بیسموت و امپرازول اولین بار در سایت دانشجو، مرجع علمی دانشجویان ایران پدیدار شد.