کپسول گاباتین

گاباتین چیست

در طول زندگی مشکلات زیادی سلامتی انسان را تهدید کرده و انسان را مجبور به مصرف دارو میکند. برای مصرف دارو باید به خوبی از عوارض و دوز آن مطلع باشید و بدانید که چه زمانی از شبانه روز و به چه مقداری باید از آن دارو استفاده کنید. مهم تر از همه اینکه داروی مصرفی با چه دارو های تداخل دارد و مصرف آن موجب چه عوارضی میشود. در این مقاله میخواهیم در مورد اینکه گاباتین چیست ، کپسول گاباتین و عوارض قطع گاباتین صحبت کنیم.

کپسول گاباتین

متاسفانه بیماری صرع بیماری است که درمان قطعی ندارد و باید با مصرف دارو و تحت نظر بودن بیمار توسط پزشک معالج از پیشرفت بیماری صرع جلوگیری شود. یکی از داروهایی که برای کنترل بیماری صرع تجویز و مصرف میشود کپسول گاباتین است. بسیاری از پزشکان برای بیماری صرع جزئی این دارو را تجویز میکنند. بیماری صرع میتواند خفیف و یا شدید باشد. بیماری صرع بر اثر اختلال جریان الکتریکی سلول های مغزی رخ میدهد ، در این قسمت نقش کپسول گاباتین کاهش حملات و تشنج های مکرر با کم کردن جریان الکتریکی سلول های مغزی است. برای سر درد های شدید میگرنی نیز از گاباتین استفاده میشود ولی یادتان باشد بدون تجویز پزشک معالج از آن استفاده نکنید.

گاباتین

کپسول گاباتین

عوارض قطع گاباتین

قطع ناگهانی دارو بسیار خطرناک بوده و پس از استفاده طولانی مدت نباید بدون مشورت با دکتر دارو را قطع کنید. اگر کپسول گاباتین را استفاه میکنید برای قطع این دارو باید به صورت تدریجی آن را قطع کنید و این کار را طی چند هفته و یا چند ماه انجام دهید تا عوارض قطع دارو به حداقل برسد. اگر پس از مصرف گاباتین به صورت غیر منتظره آن را قطع کنید میتواند موجب تشنج و حمله های عصبی بشود. خانم های باردار بدون مشورت با پزشک خود نباید خودسرانه از این دارو استفاده کنند. اگر نسبت به دارویی آلرژی دارید و یا در حال حاضر دارویی را مصرف میکنید ، تمامی اطلاعات را آماده و در اختیار پزک خود قرار دهید.

 

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

نوشته کپسول گاباتین اولین بار در سایت دانشجو، مرجع علمی دانشجویان ایران پدیدار شد.