مصرف شیشه

عوارض مصرف شیشه

عوارض مصرف شیشه روی سیستم مغزی فرد مصرف کننده تاثیر میگذارد. از جمله تظاهرات جسمی که میتواند در مسمومیت و یا حتی با یک بار مصرف شیشه ایجاد میشود میتواند خطر ایجاد خونریزی های مغزی باشد. تشنج و یا حتی کما از عوارض مصرف شیشه حتی در اولین باری است که فرد از آن مصرف میکند. بسیاری از مصرف کنندگان شیشه سطح هشیاری خود را به صورت کامل از دست داده و به حالت کما یا همان مرگ مغزی دچار شده اند و تا آخر عمر در همین وضعیت تاسف بار باقی می مانند. سئوال اساسی و مهمی که باید از مصرف کنندگان مواد مخدر از جمله شیشه بشود این هست که چرا از شیشه استفاده میکنند و چرا اعتیاد به مواد مخدر پیدا کرده اند ؟

مصرف شیشه

مصرف ترامادول

مصرف شیشه

ترامادول

در طی مصاحباتی که با افراد مصرف کننده شیشه انجام شده است متوجه شدیم که بسیاری از آنها مصرف شیشه را به منظور جایگزین انجام میدهند. یکی از خانم های مصرف کننده گفته است که برای لجبازی با همسر و جایگزین کردن به جای همسر و بچه از آن استفاده میکند. قرص ترامادول از نظر دسته بندی در گروه دارویی یک داروی ضد درد است  ولی داروی ضد دردی که از خانواده ی مخدر ها است و باید با تجویز پزشک معالج وبه مقدار محدود مصرف شود. ترامادول با صلاح دیده پزشک به عنوان ضد درد بسیار قوی مصرف میشود به طور مثال بیمارانی که مبتلا به سرطان هستند و از درد وحشتناک و شدید رنج میبرند از این دارو استفاده میکنند.

درمان مصرف شیشه

عوارض جانبی مصرف شیشه و ترامادول تشنج های ناگهانی است. مصرف زیاد از حد این مواد موجب تشنج در بیمار میشود و دیگر به حالت اولیه باز نمیگردند. با مصرف شیشه فرد مصرف کننده دچار توهم میشود و حش پرنده دارد ، حس میکند که بال دارد و قدرت پرواز ، پریدن از ارتفاع بالا را دارد در نتیجه بسیاری از مرگ و میر ها در افراد مصرف کننده در اثر خود کشی و پریدن از ارتفاع بوده است.

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

نوشته مصرف شیشه اولین بار در سایت دانشجو، مرجع علمی دانشجویان ایران پدیدار شد.