با گوگل پلاس خدافظی کنید؛ شبکه اجتماعی گوگل بسته می‌شود

با گوگل پلاس خدافظی کنید؛ شبکه اجتماعی گوگل بسته می‌شود

روز گذشته، گوگل اعلام کرد که وجود یک ضعف در شبکه اجتماعی گوگل پلاس، باعث شده که بین سال 2015 تا 2018 اطلاعات شخصی بیش از 500 هزار کاربر فاش شود! گوگل اعلام کرده که هیچ مدرکی از سوء استفاده از داده های کاربران پیدا نکرده است، اما با این حال، در پاسخ به این حادثه، کمپانی گوگل قصد دارد تا شبکه اجتماعی خود را به طور دائم ببندد و آن را از رده خارج کند!

براساس گزارش وال‌استریت، در ماه مارس سال جاری این نقض توسط کمپانی گوگل در گوگل پلاس کشف و رفع شد، اما به دلیل ترس از ورود مسئولین نظارتی، مدیر اجرایی گوگل، ساندار پیچایی این مشکل را علنی نکرد. اما حال که کمیته داخلی تصمیم گرفته به طور کلی گوگل پلاس را از گردونه سرویس های کمپانی گوگل خارج کند، دیگر مشکلی برای عمومی کردن این اتفاق وجود ندارد!

در چند سال گذشته، بحث درز اطلاعات به یکی از مشکلات اصلی کمپانی های بزرگ و همچنین کاربران تبدیل شده است، مدتی قبل فیسبوک بخاطر در اختیار گذاشتن اطلاعات بیش از 87 میلیون کاربر به یک موسسه، مورد سرزنش مردم دنیا قرار گرفت و باعث شد میلیون ها نفر اکانت فیسبوک خود را حذف کنند و مارک زاکربرگ به عنوان مدیر اجرایی این شبکه اجتماعی، توسط مقالامت آمریکا به نوعی بازجویی شود!

حال که گوگل پلاس نتوانسته آنطور که باید به یک شبکه اجتماعی محبوب تبدیل شود و سال ها از ارائه آن می‌گذرد، شاید بتوان گفت گوگل بهترین تصمیم را گرفته، چرا که این مورد می تواند اعتبار کمپانی گوگل را خدشه دار کند و گوگل را به دردسر بزرگی بیندازد.

برای اولین بار، در سال 2011 گوگل پلاس معرفی و عرضه شد و غول اینترنتی دنیا قصد داشت با این شبکه اجتماعی وارد رقابت با فیسبوک شود. اما گوگل نتوانست به این رویا دست پیدا کند و گوگل پلاس در حد یک شبکه بی استفاده برای کاربران باقی ماند. براساس اعلام گوگل، بیش از 90 درصد از کاربران گوگل پلاس تنها 5 ثانیه از وقت خود را در این شبکه می‌گذارند!

غول موتور جستجو به صورت رسمی اعلام کرده که طی 10 ماه آینده، یعنی تا ماه آگوست سال 2019 گوگل پلاس به طور کامل بسته خواهد شد و کاربران در این مدت می‌توانند اطلاعات خود را استخراج کنند.

با گوگل پلاس خدافظی کنید؛ شبکه اجتماعی گوگل بسته می‌شود