سامسونگ حذف جک ۳٫۵ میلی متری را از گلکسی نوت ۱۰ آغاز خواهد کرد؟!

سامسونگ حذف جک 3.5 میلی متری را از گلکسی نوت 10 آغاز خواهد کرد؟!

اگر چه سامسونگ در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند بسیار پیشرو و نوآور است اما این شرکت از معدود تولید کنندگانی است که هنوز هم از جک 3.5 میلی متری هدفون در پرچمدارهایش استفاده می‌کند. البته این روند سال آینده احتمالاً تغییر خواهد کرد و ظاهراً سامسونگ بعد از گذشت 3 سال از حذف جک 3.5 میلی متری در گوشی‌های آیفون اپل، تصمیم گرفته تا بالاخره این تغییر را در محصولات پرچمدار خود اعمال کند.

البته قبل از اینکه زیاد نگران شوید باید اشاره کنیم که خوشبختانه سری گوشی‌های گلکسی اس 10 سامسونگ کماکان به جک 3.5 میلی متری مجهز خواهند بود و برنامه حذف این ویژگی از پرچمدارهای پاییز سال آینده این شرکت کلید خواهد خورد. همچنین با توجه به اینکه هنوز حدود 10 ماه تا عرضه گلکسی نوت 10 باقی مانده نمی‌توان با قاطعیت در مورد وجود یا عدم وجود جک 3.5 میلی متری اظهار نظر کرد. در واقع در حال حاضر مسئله این است که تغییر مذکور به زودی اعمال خواهد شد و گلکسی نوت 10 و یا گلکسی اس 11 می‌توانند اولین پرچمدارهای سامسونگ باشند که بدون جک 3.5 میلی متری روانه بازار می‌شوند.

نکته جالت توجه در خبر اخیر این است که دلیل اصلی سامسونگ برای اتخاذ چنین تصمیم بحث برانگیزی هنوز کاملاً مشخص نیست. البته می‌توان حدس زد که با توجه به تأکید سامسونگ بر توسعه و عرضه محصولات صوتی بی‌سیم که سال آینده با در دسترس قرار گرفتن سامسونگ بادز (Samsung Buds) وارد فاز جدی‌تری خواهد شد، حذف جک 3.5 میلی متری می‌تواند به عنوان راهکاری ترغیب کاربران به استفاده از این ابزارهای جانبی و افزایش فروش آن‌ها باشد. همچنین با حذف جک 3.5 میلی متری سامسونگ می‌تواند تاحدودی ظرفیت باتری پرچمدارهای خود را نیز افزایش دهد؛ مانند کاری که وان پلاس در مورد وان پلاس 6 تی انجام داده است.

در مجموع به نظر می‌رسد سامسونگ باید دیر یا زود خود را با روند بازار تطبیق می‌داد و بر همین اساس چاره‌ای جز حذف 3.5 میلی متری هدفون از گوشی‌های خود نداشت. اما به هر حال مقاومت چندین ساله این شرکت در برابر چنین تغییری که مطابق میل کاربران نیست، بسیار ارزشمند بوده و باز هم نشان داد که سامسونگ استراتژی‌های خاص خود را داشته و برخلاف بسیاری از تولید کنندگان گوشی به فکر تقلید کورکورانه از اپل نیست.

سامسونگ حذف جک 3.5 میلی متری را از گلکسی نوت 10 آغاز خواهد کرد؟!