نمک دریا

استفاده از نمک دریا برای سلامتی

یکی از مواد غذایی که حتما باید راجع به آن صحبت شود و ممکن است اطلاعات درستی در بین مردم رواج پیدا نشود. در این مقاله میخواهیم راجع به نمک صحبت کنید که بسیاری از دکتر ها توصیه میکنند که نمک استفاده نکنیم، این توصیه میتواند کاملا درست و یا کاملا غلط باشد. درست بودن این حرف در زمانی است که شما از نمک معمولی یا همان نمکی که در آشپزخانه دارید استفاده کنید. این نمک، نمک تصویه شده و بیلیچ شده است مانند شکر سفید رو که از نیشکر میگیرند که در ابتدا سالم است و سپس بیلیچ میکنند و تمامی مواد با خاصیت آن از بین میرود و شکر را به ماده ای به خاصیت تبدیل میکنند. فرق بین نمک دریا با نمک معمولی از زمین تا آسمان است.

خواص درمانی نمک دریا

نمک دریا

نمک دریا

نمک معمولی شامل هشتاد درصد سدیم کلراید است که همان شوری نمک بوده و نزدیک بیست درصد آن مواد معدنی هستند که بسیار برای بدن لازم و ضروری است حتی کسانی که فشار خون دارند و دچار فشار خون بالایی هستند. البته همه باید از این نمک معمولی که رد آشپزخانه است دوری کنید و حتی یک قاشق کوچک در سال هم مصرف نکیند به دلیل اینکه بسیار مضر است ولی کسانی که ناراحتی فشار خون دارند از یک مقداری نمک طبیعی که هکان نمکی است که تصویه نشده، بلیچ نشده و مواد مدنی درش وجود داشته باشد و مواد شیماییی اضافه نشده باشد. نمک معمولی هشتاد درصد سدیم کلراید و بقیه همه مواد شیمیایی افزودنی است که بسیار مضر است. نمک دریا حاصل از تبخیر آب دریا و دریاچه ها است.

خواص نمک دریا

نمک دریا یکی از نمک های بسیار مفید است چرا که میلیون ها سال هر چه باران باریده است تمام مواد معدنی را به وسط اقیانوس برده است و هر چیزی که در دریا وجود داشته باشد برای ما مفید است. نمک دریا سرشار از مواد معدنی، مواد ویتامینی، آنتی اکسیدان ها و آمینو اسید ها هستند و برای بدن انسان بسیار مفید هستند که در نمک دریا مقدار زیادی از آن وجود دارد. مکان استخراج نمک دریا نقش بسیار مهمی در کیفیت نمک دریا دارد. برای تنظیم فشار خود بخصوص در افراد مسن میتوان از نمک دریا استفاده کرد. نمک دریا تصویه و تجزیه شیمیای نمیشود بر خلاف نمک های معمولی، نمک دریا دارای رنگ تیره تری نسبت به نمک معمولی بوده به این دلیل که مواد معدنی موجود درون خاک را جذب کرده است.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

نوشته نمک دریا اولین بار در سایت دانشجو، مرجع علمی دانشجویان ایران پدیدار شد.